Wielkie święto logistyki w Poznaniu

WYDARZENIA

Zbliżamy się do terminu Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, które odbędą się 31.08-3.09 w Poznaniu. W wydarzeniu zapowiedzieli udział wystawcy z całej Polski, zarówno dostawcy nowoczesnych rozwiązań w duchu logistyki 4.0, jak i integratorzy systemów czy producenci robotów. Wśród zaplanowanych atrakcji znajdują się pokazy maszyn na żywo oraz wystąpienia znanych ekspertów podczas konferencji Smart Warehouse.

Rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi logistyczne oraz nieustający popyt na powierzchnie magazynowe wygenerowały nowe wyzwania dla operatorów logistycznych, dyrektorów centrów dystrybucyjnych oraz menedżerów łańcuchów dostaw. Jednym z głównych impulsów rozwoju rynku pozostaje rozwój e-commerce, który wymusił na handlowcach dywersyfikację kanałów sprzedaży i przyspieszoną transformację cyfrową. Tendencja ta będzie pogłębiać się także w następnych latach, prognozuje JLL1, a wraz z nią wymagania wobec branży logistycznej. Sprawna obsługa zamówień czy rozwiązanie problemów zwrotów oraz lokalny rozwój łańcuchów dostaw to tylko kilka z nich.

Podczas Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG postawimy sobie nie tylko pytanie: jak sprostać oczekiwaniom rynku, ale wraz z naszymi wystawcami i ekspertami branżowymi udzielimy na nie kompetentnej odpowiedzi – komentuje Hanna Zdrojewska, dyrektor targów Modernlog. Pomogą w tym z pewnością prezentacje nowoczesnych produktów na stoiskach wystawców, jak i pokazy maszyn na żywo w strefie In4Log, obrazujące krytyczne działania w logistyce wewnętrznej czy możliwość konsultacji z doświadczonymi praktykami podczas konferencji Smart Warehouse.

Targi w duchu logistyki 4.0

Na targach Modernlog nie zabraknie prezentacji produktów i rozwiązań, które wpisują się w ideę czwartej rewolucji przemysłowej, takich jak roboty AGV czy coboty oraz automatyczne systemy składowania. A co dokładnie pokażą wystawcy? Firma WObit zaprezentuje różnorodne modele robotów mobilnych MOBOT®, służące do automatyzacji transportu wewnętrznego. Największym i pierwszy raz prezentowanym w Poznaniu robotem będzie MOBOT® AGV FlatRunner MW Light o udźwigu do 1 tony.

Ogromnie cieszymy się też z możliwości pokazania naszego najnowszego robota MOBOT® TRANSPORTER U1, który został opracowany i wdrożony w wyjątkowym czasie pandemii. Ten rewolucyjny koncept intuicyjnego i niedrogiego robota dostępnego dla szerokiego grona odbiorców to produkt, z którego jesteśmy dumni i przekonani, że odegra on ważną rolę w rozwoju robotyki w Polsce – zapowiada Joanna Sławińska-Tupaj, koordynator działu marketingu w firmie WObit.

Firma Kardex zaprezentuje natomiast swoje nowoczesne rozwiązania do składowania i pobierania towarów, które potrafią podnieść wydajność procesów o 400% i zaoszczędzić do 85% przestrzeni magazynowej, a także zwiększyć dokładność kompletacji do 99%.

Na targach Modernlog zaprezentujemy wertykalne regały windowe i systemy składowania. Na naszym stoisku będzie można zapoznać się z systemem Kardex Remstar Shuttle XP 250/500, który dzięki kompaktowej konstrukcji, może zostać optymalnie dostosowany do dostępnej przestrzeni, zapewniając maksymalną pojemność magazynowania na minimalnej powierzchni. Dodatkowo, system może być łatwo modyfikowany i dopasowywany do szerokiego zakresu wymagań – mówi Krzysztof Nowakowski, sales manager i new business z firmy Kardex Remstar.

Swoje produkty i rozwiązania na targach Modernlog zaprezentują także m.in. Europa Systems, Element Logic Poland, SSI SCHAEFER, TREX.PARTS, Reesink Logistic Solutions i Wemax.

 „Logistyka e-commerce w cyfrowych rękach maszyn” w strefie In4Log

Maszyny w akcji będzie można zobaczyć w strefie Innovations for Logistics (In4Log), która organizowana jest we współpracy z Wydawnictwem Medialog oraz 11 partnerami technologicznymi: IBCS Poland, Honeywell, LOGISYSTEM, WAMECH, Wanzl, Anter System Polska, Element Logic Poland, LKE, Polsad, BALU / HOLLER Polska oraz Linelaser.pl. Tegoroczna edycja In4Log odbywa się pod hasłem „Logistyka e-commerce w cyfrowych rękach maszyn”, które nawiązuje do boomu w e-handlu, będącego dla wielu operatorów logistycznych motywacją do szukania nowych rozwiązań i optymalizacji procesów. Pracujące na żywo maszyny odwzorują poszczególne etapy magazynowania, konfekcjonowania i przemieszczania wewnętrznego towarów.

Celem projektu In4Log jest pokazanie, w jaki sposób można wpływać na wydajność, szybkość przepływu, czas realizacji dostaw wewnętrznych i bezbłędność wydań kompletacyjnych poprzez wykorzystanie posiadanych maszyn i urządzeń. Codzienne pokazy odbywać się będą w hali nr 6 na targach Modernlog w dniach od 31 sierpnia do 3 września 2021 r., o każdej pełnej godzinie.

Smart Warehouse

Dwudniowa konferencja Smart Warehouse  (1-2 września) to kolejny ważny punkt w programie targów Modernlog. Składają się na nią IV panele dyskusyjne, podczas których prelegenci skupią się na analizie case studies oraz wymianie doświadczeń z wdrażania rozwiązań z zakresu: IoT_digitalizacji, automatycznych systemów składowania, technologii transportu wewnętrznego i AGV robotów. Wśród moderatorów i prelegentów znajdują się zarówno dostawcy nowych technologii, integratorzy systemów, jak i klienci docelowi ze znanych na rynku firm, m.in.: DHL Supply Chain, Orbico Supply, Fanuc, Omron, SICK, HIT Kody Kreskowe, 3LP, WDX, MW Logistics, Panattoni, TGW, Gebhardt, Jungheinrich, Europa Systems i WSL.  

Bezpłatna rejestracja na to wydarzenie trwa pod adresem: https://smartwarehouse.modernlog.pl/.

Targi Modernlog potrwają od 31 sierpnia do 3 września 2021. W tym samym czasie odbędą się także: Targi ITM Industry Europe, 3D SOLUTIONS – Targi Druku i Skanu 3D,  Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Forum Odlewnicze FOCAST. 

(Źrodło: Grupa MTP)

Przypisy