Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

17 sierpnia 2022

UPS wyznacza nowe cele dla zrównoważonego rozwoju

0 152

Firma UPS opublikowała 20-ty Korporacyjny Raport Zrównoważonego Rozwoju. Zgodnie z założeniami,  do 2040 r. UPS chce wesprzeć poprawę dobrostanu 1 miliarda ludzi na całym świecie, a do 2050 r. firma planuje osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.

UPS co roku podsumowuje swoje zaangażowanie oraz wyniki działań na drodze do zrównoważonego rozwoju. Główne cele jakie postawiła przed sobą firma dotyczą m.in. obszarów środowiskowych, społecznych oraz kultury organizacji i zarządzania.

POLECAMY

UPS dąży do tego, aby przyspieszyć działania na rzecz zmniejszenia śladu węglowego. Zgodnie z planem, do 2035 r. firma chce zredukować o 50% emisję CO2 w segmencie małych paczek. Do 2050 r. natomiast, UPS planuje osiągnąć całkowitą neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla. Pomoże w tym wdrożenie  paliwa alternatywnego (40%) w operacjach naziemnych, paliwa lotniczego (35%) pochodzącego ze zrównoważonych źródeł (SAF) w samolotach UPS, a także ścisła współpraca z producentami paliwa, klientami i partnerami z branży. Celem UPS jest również zwiększenie udziału energii odnawialnej zasilającej obiekty UPS do 2025 r. do 25% i do 100% do 2035 r.  Jeszcze w tym roku planowane jest wprowadzenie setek specjalnie skonstruowanych pojazdów elektrycznych zarówno na terenie Europy, jak i Stanów Zjednoczonych. Już teraz UPS posiada jedną z największych na świecie flot, składającą się z zaawansowanych technologicznie, ekologicznych pojazdów, które od 2000 r. przejechały ponad 4.8 miliarda kilometrów na paliwie alternatywnym.

– UPS był jedną z pierwszych firm, które w 2003 r. opublikowały Korporacyjny Raport Zrównoważonego Rozwoju. Od tego czasu nieprzerwanie co roku s...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy