Technicznie o automatyzacji magazynu. Zapowiedź Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych online w CD Rossmann SDP

WYDARZENIA

Co łączy datę 21 października 2020 r., zapach perfum i skróty z rzeczywistości automatyki magazynowej: HRL, AKL i MW? Nie trzymamy w niepewności – odpowiedź to Profesjonale Warsztaty Magazynowe Online w Centrum Dystrybucyjnym Rossmann SDP!

Dwie dekady na rynku wydawniczo-eventowym zobowiązują. Redakcja czasopism „Logistyka a Jakość” i „Nowoczesny Magazyn” podejmuje się kolejnego wyzwania – organizacji Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych Online. I nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie miejsce i formuła spotkania. 
Po raz pierwszy otwieramy bramy Centrum Dystrybucyjnego jednej z największych sieci drogeryjnych w Europie. Rossmann Polska to obecnie 1440 sklepów w blisko 450 miastach, które każdego dnia odwiedza ponad 800 tys. klientów. Siedziba i magazyn centralny firmy zlokalizowane są przy ul. św. Teresy w Łodzi, a magazyny regionalne – w Grudziądzu oraz w Pyskowicach. 
Pierwsze operacje w Centrum Dystrybucyjnym Rossman w Łodzi rozpoczęły się w 2003 r. Począwszy od 2010 r., sieć drogerii sukcesywnie inwestuje w rozbudowę automatycznych systemów wspomagania logistyki. W 2010 r. uruchomiono magazyn kompletacji AKL 1 na 6500 pojemników, a rok później – magazyn wysokiego składowania HRL1 na 7500 palet EUR. W 2017 r. pojawił się kolejny magazyn wysokiego składowania HRL2 na 36 000 palet EUR. 
W tym roku zakończył się projekt i uruchomiony został nowatorski Magazyn Wysyłkowy na 8300 rollkontenerów. To nie koniec, bo w 2021 r. planowane jest zakończenie kolejnego, piątego już etapu rozbudowy systemów automatyki magazynowej – magazynu kompletacji AKL 2 na 100 000 pojemników. 

Do udziału w warsztatach zapraszamy:

 • dyrektorów zarządzających,
 • członków zarządu,
 • dyrektorów i menedżerów łańcucha dostaw,
 • dyrektorów i menedżerów logistyki,
 • dyrektorów technicznych,
 • szefów centrów dystrybucyjnych i centrów logistycznych,
 • kierowników magazynów.


To właśnie systemy automatyczne i wyzwania związane z ich uruchamianiem, integracją i utrzymaniem będą na językach tej edycji Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych. Do podzielenia się swoimi doświadczeniami przygotowuje się niezawodny dream team Rossmann SDP. W jego składzie są osoby odpowiedzialne za projekty od strony koncepcyjnej, technicznej, informatycznej i operacyjnej! 

Profesjonalne Warsztaty Magazynowe w Centrum Dystrybucyjnym Rossmann SDP to:

 • Wirtualne spotkanie w Centrum Dystrybucyjnym Rossmann SDP w Łodzi ze streamingiem live z obiektu!
 • Możliwość przyjrzenia się działaniu i wyposażeniu Centrum Dystrybucyjnego, które zaopatruje ok. 1500 sklepów na terenie Polski.
 • Okazja do zobaczenia konfiguracji trzech różnych typów automatyki magazynowej (AKL, HRL oraz nowatorskiego Magazynu Wysyłkowego).
 • Spotkanie z logistykami, którzy z konkretnymi rozwiązaniami technicznymi i informatycznymi pracują w Centrum Dystrybucyjnym na co dzień – szansa, aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, na które nie odpowiedzą dostawcy rozwiązań.

 


Za sprawą streamingu i bezpośredniego połączenia z przewodnikiem po zakamarkach magazynu, „człowiekiem do zadań specjalnych”, uczestnicy po każdej z prezentacji będą mogli w czasie rzeczywistym zadawać pytania i okiem kamery zaglądać w miejsca, o których właśnie była mowa!

Sprawdź program i zarejestruj się na: www.warsztaty.nm.pl

Przypisy