POD NASZYM PATRONATEM: Zawody Global PRO Challenge 2021

WYDARZENIA

W poprzednim roku finał międzynarodowych zawodów Global PRO Challenge - The Fresh Connection odbył się po raz pierwszy w wirtualnym środowisku. W tym roku formuła zostanie powtórzona.

Niedługo po zakończeniu wydarzenia organizatorzy poprosili uczestników o informację zwrotną na temat wrażeń z rozgrywki w VirBELATM – platformie przeznaczonej do organizacji wirtualnych spotkań. Przeważały bardzo pozytywne opinie – zawodnicy chwalili angażujący sposób prowadzenia ostatniego etapu zawodów, dynamiczną symulację łańcucha dostaw oraz fakt, że mogli spotkać się z profesjonalistami SC z całego świata.

Idąc śladem powyższych uwag, organizatorzy podjęli decyzję, by i w 2021 roku zorganizować finał w wirtualnym świecie. Zapowiadają, że będzie on jeszcze bardziej atrakcyjny niż poprzedni. Przewodnim tematem tegorocznych zawodów będzie Supply Chain Resilience (odporność łańcucha dostaw).

Pierwsza runda rozgrywek jest zaplanowana na 16 – 20 sierpnia br., ale ci, którzy wziąć udział w rundach treningowych, mogą się zapisywać już teraz. Dwa najlepsze zespoły z Polski zakwalifikują się do światowego finału.

Finał zawodów Global PRO Final na poziomie międzynarodowym jest zaplanowany na 15 – 18 listopada.

Na Mistrzów Świata czeka nagroda: kurs Executive Supply Chain na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Na zwycięzców krajowych czekają vouchery na szkolenia otwarte MPM dla każdego uczestnika zwycięskiej drużyny.

Istotnymi nowymi przepisami, o których warto wspomnieć, to limit jaki nałożono na zawodników odnośnie udziału w zawodach. Otóż, nie można przystąpić do zawodów więcej niż dwukrotnie. Co więcej, tylko jeden z członków drużyny może mieć doświadczenie w postaci udziału we wcześniejszych edycjach. 

Rok temu w finale wzięły udział dwie polskie drużyny - Avon Operations Polska i Beiersdorf Manufacturing. Zespół Avon Operations Polska zajął drugie miejsce i zdobył tytuł Wicemistrza Świata. Jedynie drużyna złożona z przedstawicieli różnych chińskich firm osiągnęła lepszy rezultat. Na trzecim miejscu zakończyła drużyna Whirlpool z Indii.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu wideo z drużyną Avon Operations Polska, który zarejestrowano w trakcie finału 2020. Materiał znajduje się pod tym linkiem.

Harmonogram rozgrywek Global PRO Challenge.

Przebieg zawodów można śledzić w mediach społecznościowych:

- na LinkedIn.com pod adresem https://www.linkedin.com/showcase/global-challenge-scm-%E2%80%93-tfc/

- na Facebook.com pod adresem https://www.facebook.com/gctfcpolska/

Pełne informacje na https://www.mpm24.com/zawody-scm/global-challenge-the-fresh-connection/

(Źródło: MPM)

Przypisy