PEKAES – dynamiczny start i dalsza ekspansja Grupy w 2021 roku

AKTUALNOŚCI OPERATORZY LOGISTYCZNI

Sieć dystrybucyjna PEKAES zagęszcza się w szybkim tempie. Kalisz stanowi nowy, strategiczny punkt na mapie terminali spółki. Dziś rozpoczął pracę 21. Oddział PEKAES w Wielkopolsce, w skład którego wchodzi terminal dystrybucyjny. Obiekt zwiększa możliwości operacyjne w PEKAES w tej części kraju.  

Otwarcie Oddziału PEKAES w Kaliszu to kolejny etap inwestycji w kluczowym dla Grupy segmencie usług drobnicowych. Wybór lokalizacji pod nowy terminal nie był przypadkowy. Kalisz, dawna stolica Wielkopolski, to drugi największy ośrodek w regionie. PEKAES od wielu lat jest bardzo aktywny w tej części kraju, a intensywny rozwój całego województwa przekłada się w dużym stopniu na zakres działalności PEKAES.

Wybraliśmy Kalisz, gdyż rośnie skala naszych operacji w tym regionie kraju. Terminal położony jest w doskonałej lokalizacji, dzięki czemu możemy zoptymalizować łańcuch dostaw i świadczyć usługi logistyczne w jeszcze krótszym czasie. Z pewnością zyskają nasi Partnerzy biznesowi z Kalisza i okolic, których przesyłki będą miały teraz znacznie krótszą trasę do pokonania. Oczywiście na tym nie koniec naszych inwestycji, gdyż wraz z rozwojem biznesu planujemy powiększać powierzchnię terminalową w Kaliszu, podążając ścieżką dalszej rozbudowy naszej sieci dystrybucyjnej  – stwierdza Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

PEKAES stawia na rozwój współpracy z lokalnymi firmami, jak i zapowiada dalszą ekspansję zagranicą. Nowy obiekt będzie pełnić także istotną rolę w procesie dystrybucji towarów na szlaku pomiędzy Polską a Niemcami.

Terminal PEKAES w Kaliszu stanowi łącznik w realizacji dostaw pomiędzy Poznaniem a Łodzią, Warszawą, jak i Berlinem. Od lat notujemy rekordowe wzrosty w wolumenie ładunków, które transportujemy pomiędzy Polską, a naszym zachodnim sąsiadem. Kalisz istotnie wzmacnia nasz system dystrybucji  – dodaje Maciej Bachman.

21. Oddział PEKAES znajduje się w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej miasta przy ulicy Rozwojowej 1 w Kaliszu. Jego powierzchnia wynosi 3000 mkw. Nowy terminal spełnia najwyższe standardy, jak i jest doskonale przygotowany do realizacji projektów w systemie 24h. Bliskie sąsiedztwo drogi krajowej nr 25 oraz autostrady A2 zapewnia doskonałe połączenia we wszystkich kierunkach Polski.

PEKAES konsekwentnie rozwija sieć dystrybucyjną, inwestuje w logistykę kontraktową oraz rozwój usług celnych. W ciągu ostatnich dwóch lat Grupa PEKAES oddała do dyspozycji klientów nowoczesne terminale m.in. w Opolu, Białymstoku, Zielonej Górze, Mińsku Mazowieckim czy Legnicy. Natomiast pod koniec sierpnia 2020 roku spółka uruchomiła nowy terminal w Olsztynie, a w marcu tego roku także obiekt w Gdańsku. Krajowa sieć dystrybucyjna PEKAES to jedna z przewag operatora. Wszystkie terminale spółki działają jak system naczyń połączonych i umożliwiają dogodne transporty drogą lądową, morską i powietrzną.

(Źródło: PEKAES)

Przypisy