Kuehne+Nagel rozszerza sieć logistyczną dla produktów łatwo psujących się

AKTUALNOŚCI OPERATORZY LOGISTYCZNI

Kuehne+Nagel zawiera wiążącą umowę nabycia 100% udziałów w Salmosped AS. Firma z siedzibą w Oslo jest wiodącym norweskim spedytorem towarów łatwo psujących się, specjalizującym się w transporcie produktów z owoców morza. W 2020 r. wygenerowała obroty na poziomie 118 mln CHF i obsłużyła około 63 tys. ton towarów.

Dziś Norwegia jest jednym z największych producentów w sektorze rybołówstwa i akwakultury na świecie. Pomimo pandemii eksport ryb z Norwegii pozostał na wysokim poziomie, z atrakcyjnymi perspektywami dla rozwoju rybołówstwa i akwakultury morskiej na linii brzegowej o długości 21 000 km.

Przez lata Kuehne+Nagel rozwinęło globalną sieć logistyczną dla  produktów łatwo psujących się z ponad 70 stanowiskami na całym świecie. Dzięki nim produkty docierają do konsumentów końcowych z optymalnym okresem przydatności do spożycia i maksymalną świeżością. W segmencie produktów łatwo psujących się, szybkie przejęcie Salmospedu wzmacnia globalną sieć Kuehne+Nagel w branży owoców morza, uzupełniając istniejące operacje w Halifax, Vancouver (Kanada), Londynie (Wielka Brytania) i Santiago (Chile).

Logistyka produktów nietrwałych jest silnym motorem wzrostu Kuehne+Nagel. Chociaż od lat jesteśmy obecni w branży owoców morza w Norwegii, dzisiejsze przejęcie wzmacnia nasze możliwości eksportu drogą lotniczą z tego ważnego kraju produkującego owoce morza. Nie możemy się doczekać powiększenia naszego norweskiego zespołu o specjalistów Salmosped - mówi Dennis Verkooy, Senior Vice President Global Perishables & Head of Carrier Management w dziale logistyki lotniczej Kuehne+Nagel Management AG.

Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia, za zgodą właściwych organów.

(Źródło: Kuehne+Nagel)

Przypisy