GXO oraz Castorama Polska kontynuują współpracę logistyczną

AKTUALNOŚCI OPERATORZY LOGISTYCZNI

GXO Logistics, Inc. (NYSE: GXO) przedłużył swoją trwającą już ponad dekadę współpracę z Castorama Polska, będącą częścią Kingfisher plc. Firma z branży DIY będzie nadal korzystać z doświadczenia GXO w obszarze automatyzacji i dostosowaniu do potrzeb klienta w zakresie dostaw importowych i dystrybucji do wszystkich sklepów sieci Castorama w Polsce, w tym do nowego formatu sklepów Castorama Smart.

Jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć nowe rozwiązania dla Castorama Polska, które umożliwiają rozwój jej działalności na kluczowych rynkach - powiedział Jean-Luc Bessade, Dyrektor Zarządzający GXO na Europę Środkowo-Wschodnią. Cieszymy się, że nasze wsparcie pozwala największym markom w Polsce dostarczać produkty dla swoich klientów poprzez budowanie przewagi konkurencyjnej opartej na efektywnym łańcuchu dostaw. 

GXO prowadzi obsługę logistyczną Castorama Polska w dwóch lokalizacjach położonych w okolicy Strykowa liczących 150,000 m2 powierzchni magazynowej, gdzie zatrudnia 230 osób. Wskazane centra wdrożyły wiele innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą efektywność operacji, wpływają na warunki pracy i bezpieczeństwo pracowników oraz są przyjazne dla środowiska. Dzięki instalacji świetlików i specjalnych czujników możliwe jest maksymalne wykorzystanie naturalnego światła i zapewnienie oszczędności energii. Obiekty posiadają certyfikaty: ISO 9001:2015 - Systemy Zarządzania Jakością oraz ISO 14001:2015 - Systemy Zarządzania Środowiskowego.

GXO jest dla nas odpowiednim partnerem, który zapewnia skuteczne rozwiązania z wykorzystaniem najnowszych technologii niezbędnych do prowadzenia zwinnych i wydajnych procesów logistycznych - powiedział Wojciech Gondek, Dyrektor Łańcucha Dostaw i Logistyki w Castorama. To dla nas solidna podstawa do wzmacniania naszych relacji i budowania naszego biznesu nie tylko w Polsce, ale również we Francji i Wielkiej Brytanii.

(Źrodło: GXO)

Przypisy