Grupa Raben przejęła Bexity

AKTUALNOŚCI

Grupa Raben przejmuje austriacką spółkę Bexity od holdingu Mutares. W wyniku transakcji ponad 500 pracowników i 16 oddziałów spółki Bexity, której siedziba znajduje się w Wiedniu, dołącza do rodziny Raben. Transakcja została zainicjowana w grudniu 2021 r. ale dopiero niedawno zaakceptowana przez władze antymonopolowe.

Dołączając do Grupy Raben, spółka Bexity, dawniej działająca pod firmą Q-Logistics, a wcześniej należąca do RCA, zyskała strategicznego właściciela. Holding Mutares, przejął spółkę pod koniec 2019 roku i w ciągu ostatnich 24 miesięcy z sukcesem ją zrestrukturyzował. - Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy powitać pracowników, klientów i dostawców spółki Bexity w Grupie Raben. Austria doskonale wpisuje się w naszą mapę Europy, będąc mostem pomiędzy Niemcami i Włochami, jak również węzłem łączącym kraje Europy Środkowej”- mówi Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

Współpraca pomiędzy Raben i Bexity w dostawach przesyłek drobnicowych pomiędzy Austrią a krajami Grupy Raben trwa już od ponad 10 lat. Obie firmy łączy także zielone podejście do logistyki, a Raben jest zwolennikiem ekologicznych rozwiązań w transporcie, dlatego główną zaletą nowego członka Grupy  jest fakt, że wiele z terminali Bexity oferuje bezpośrednie połączenia kolejowe, a dystrybucja krajowa realizowana jest właśnie tym środkiem transportu.

Sieć drobnicowa Brexity istnieje od 1986 roku i jako pierwsza oferowała całodobową obsługę na terenie całej Austrii. Spółka przewozi ponad 10 tysięcy przesyłek dziennie. Dzięki intensywnemu wykorzystaniu transportu kolejowego jest to możliwe w sposób ekologiczny. Spółka posiada 16 oddziałów na terenie Austrii i zatrudnia ponad 500 pracowników. W ramach podpisanej transakcji przejęcia, wszystkie lokalizacje dołączają do Grupy Raben, a pracownicy Bexity stają się członkami rodziny Raben. Natomiast Austria jest już 15 krajem, na którym Grupa ma swoje oddziały.

Przypisy