GLP Warsaw II Logistics Centre gotowe i z pierwszym najemcą

AKTUALNOŚCI POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE

Pierwsza inwestycja zrealizowana w Polsce pod szyldem GLP otrzymała pozwolenie na użytkowane. Do centrum logistycznego w podwarszawskich Wypędach jako pierwsza wprowadzi się firma Omida, która zajmie 6 tys. mkw. powierzchni. To także oficjalny debiut wprowadzonego w Polsce nowego standardu nieruchomości magazynowych – GLP Design Standard.

Najnowsze centrum logistyczne GLP to 32 000 mkw. powierzchni magazynowej, położonej kilka minut od południowych granic stolicy, tuż przy drodze ekspresowej S8 i węźle Wypędy, skąd można łatwo dojechać do trasy S2 i autostrady A2. Z atutów tej lokalizacji już od marca tego roku korzysta Omida Group.

Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie naszych Klientów, dotyczące świadczenia usług logistycznych, także tych które związane są z obsługą projektów e-commerce, zdecydowaliśmy się na udostępnienie naszym Klientom kolejnego produktu w pakiecie usług naszej firmy. Przestrzeń tę wykorzystamy do rozwoju logistyki kontraktowej oraz logistyki e-commerce a także do obsługi naszych Klientów, którzy oczekują współpracy w zakresie pozostałych usług związanych logistyką magazynową, takich jak cross-docking, co-packing a także obsługą magazynu celnego. Polska jest jednym z krajów w Europie, w których dynamika tego wzrostu jest największa. Centrum logistyczne GLP, w tym jego lokalizacja, ponadstandardowa wysokość, a także możliwość ekspansji, doskonale odpowiada naszym potrzebom  mówi Piotr Przybylski, Logistics Director, OMIDA Logistics.

Warsaw II Logistics Centre wyróżniają rozwiązania konstrukcyjne do tej pory stosowane głównie w projektach typu BTS (w tym dodatkowe 2 metry wysokości, strefa załadunku o szerokości 24 metrów z podwójną liczbą świetlików dachowych, konstrukcja wzmocniona pod montaż paneli słonecznych oraz wzmocnione posadzki). Wymierne oszczędności klientom przyniesie także oświetlenie LED sterowane systemem DALI czy smart metering pozwalający na bieżąco kontrolować zużycie mediów. Wprowadzono tu również automatyzację wjazdów dzięki systemowi kamer rozpoznających tablice rejestracyjne. Budynek posiada certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie „Very Good”.

Doskonała lokalizacja trzy minuty od granicy Warszawy, ułatwienie operacji logistycznych, zadowoleni pracownicy – to główne atuty Warsaw II Logistics Centre. Cieszę, że Omida jako pierwsza skorzysta z przestrzeni zaprojektowanej pod kątem firm, które na konkurencyjnym rynku chcą uzyskać przewagę. Ze względu na duże zainteresowanie nieruchomościami magazynowymi w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy, jesteśmy gotowi wkrótce wystartować z nowymi projektami: w Kobyłce przy trasie S8 oraz Grodzisku Mazowieckim blisko autostrady A2. Oba powstaną w wysokim standardzie GLP Design Standard – mówi Tomasz Arent, Business Development Manager odpowiedzialny za region warszawski w GLP Poland.

(Źródło: GLP)

Przypisy