FM Logistic z najnowocześniejszym TMS na rynku

AKTUALNOŚCI OPERATORZY LOGISTYCZNI

W kwietniu 2021 FM Logistic Central Europe zakończył wdrożenie najnowszej wersji systemu do zarządzania operacjami transportowymi, tzw. Transportation Management System (TMS). Nowe narzędzie, dzięki rozszerzonej funkcjonalności i zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań zapewni operatorowi sprawniejszą obsługę, kontrolę i niezawodne zarządzanie łańcuchem dostaw swoich klientów. Dostawcą systemu jest firma BluJay Solutions Ltd.

Najnowsza wersja systemu BluJay Transportation Management, część platformy LSP,  to najlepsza w swojej klasie, oparta na chmurze aplikacja pozwalająca na automatyzację i optymalizację operacji transportowych. Daje przejrzysty obraz pełnego procesu dystrybucji na każdym jego etapie od zamówienia, poprzez planowanie  i  nadzór nad wykonaniem zlecenia po rozliczenia, fakturację i kompleksowe możliwości raportowania.  Narzędzie jest elastyczne, umożliwia łatwą integrację i współpracę z szeroką siecią partnerów w łańcuchu dostaw, zarówno przewoźników, jak i klientów.

Z rozwiązań firmy BluJay w zakresie zarządzania usługami transportowymi korzystamy już od kilku lat. Nowa wersja systemu oferuje wiele korzyści dla naszych operacji transportowych, więc skorzystaliśmy z możliwości aktualizacji i zdecydowaliśmy się na modernizację narzędzia - mówi Magdalena Lubańska-Wiśniewska, Transport Director, FM Logistic CE. Dzięki temu znacznie  zoptymalizowaliśmy naszą usługę oraz stworzyliśmy wartość dodaną dla klientów. Biorąc pod uwagę prężnie rozwijającą się sieć dystrybucji FM Logistic szczególnie ważną dla nas zaletą najnowszej wersji programu jest rozbudowany moduł do zarządzania magazynami przeładunkowymi, zwanymi cross-dockami.

Moduł dedykowany cross-dockom zapewnia sprawniejsze zarządzanie pracą w magazynie, pełną kontrolę nad wchodzącym i wychodzącym towarem, szybsze planowanie i załadunek. Pozwalają na to takie funkcjonalności,  jak wskaźniki produktywności online, planowanie przez skanowanie,  automatyczne przypisywanie doków, czy alokacja stref dynamicznych. Nowa konfiguracja systemu na podstawie zdefiniowanych wcześniej kryteriów zasugeruje właściwe miejsce na magazynie dla przesyłek poszczególnych odbiorców w sposób dynamiczny, tak aby proces przeładunku przebiegał jak najbardziej efektywnie, pozwalając na jeszcze lepsze wykorzystanie dostępnych zasobów.

Ważną nowością gwarantującą operatorowi nadzór nad  procesem dystrybucji jest też aplikacja mobilna dla podwykonawców.  Umożliwia ona pełną integrację z systemem Track & Trace, a tym samym monitoring przesyłki na całej trasie w czasie rzeczywistym, natychmiastowe potwierdzenie dostawy w  systemie TMS oraz komunikację z kierowcą.

Nowy system TMS to kolejny krok FM Logistic na drodze do optymalizacji procesów transportowych poprzez nowe technologie. Wśród innych rozwiązań wdrożonych przez operatora jest dostęp zarówno dla klientów, jak i odbiorców do narzędzia ETA (Estimated Time of Arrival) oraz robotyzacja procesów administracyjnych przez RPA (Robotic Process Automation).

(Źródło: FM Logistic Central Europe )

Przypisy