FM Logistic i Auchan rozszerzają 25 letnią współpracę

AKTUALNOŚCI OPERATORZY LOGISTYCZNI

FM Logistic i sieć handlowa Auchan Retail Polska podpisały nową umowę rozszerzającą dotychczasową, 25 letnią już współpracę. Operator zapewni obsługę logistyczną nowego magazynu sieci zlokalizowanego w Lędzinach na Śląsku. Obiekt będzie liczył 54 tys. mkw, składowane tu będą towary spożywcze suche, chemia gospodarcza, a także produkty świeże, których obsługa stanowi nowy zakres współpracy pomiędzy firmami. Pierwsze operacje ruszą jesienią tego roku.

Nowa umowa pomiędzy FM Logistic i Auchan Retail Polska zawarta w czerwcu tego roku to kolejny etap wieloletniej współpracy pomiędzy firmami. Operator jest partnerem biznesowym sieci Auchan od momentu jej pojawienia się na polskim rynku w 1996 roku. Dotychczasowa usługa logistyczna obejmowała artykuły przemysłowe oraz suche towary FMCG (dry). Nowy element współpracy, który będzie realizowany w magazynie w Lędzinach, to obsługa produktów świeżych (fresh) w różnych reżimach temperaturowych, w tym schłodzonych  artykułów spożywczych (chilled), czyli owoców, warzyw, nabiału, mięsa i ryb.

Nowy obiekt w Lędzinach będzie obsługiwał zarówno 41 sklepów typu hiper i supermarket, jak i stanowił bazę do rozwoju sieci Easy Auchan oraz kanału e-commerce w południowej Polsce. W pierwszej kolejności, w październiku 2022, zostanie uruchomiony magazyn dla produktów świeżych, a jego powierzchnia wynosić będzie ok. 10 tys. mkw. Zgodnie z założeniami obsługa logistyczna dla pozostałych towarów tj. artykułów spożywczych suchych i chemii gospodarczej ruszy w marcu 2022 na powierzchni  ok. 41 tys. mkw.

Auchan to francuska sieć sklepów, która obecnie posiada w Polsce 70 hipermarketów, 28 supermarketów oraz 5 sklepów pod marką Moje Auchan. Od 2011 na terenie Warszawy i okolic dostępna jest też usługa Auchan Direct umożliwiająca realizację zakupów przez internet. Przez 25 lat swojej działalności handlowej w Polsce Auchan stało się znaczącą marką na polskim rynku, bardzo dobrze ocenianą przez klientów i utrzymującą pozycję lidera jako najtańsza sieć handlowa w kraju.

FM Logistic realizuje również usługę logistyczną dla Auchan we własnym obiekcie magazynowym w Tomaszowie Mazowieckim. Pełni on funkcję magazynu centralnego dla produktów przemysłowych i obsługuje sklepy sieci w tym zakresie w całej Polsce.

Przypisy