DACHSER z pierwszą linią drobnicową z Rzeszowa do Koszyc

AKTUALNOŚCI OPERATORZY LOGISTYCZNI

W maju DACHSER Polska uruchomił codzienne połączenie z rzeszowskiego oddziału do Koszyc. To pierwsza linia drobnicowa ze stolicy województwa podkarpackiego do centrum wschodniej Słowacji. Dzięki niej dostawy między regionami oddalonymi od siebie o zaledwie 200 km w linii prostej są możliwe już następnego dnia.

Stała linia Rzeszów-Koszyce jest odpowiedzią na potrzeby klientów, jak również ważnym krokiem w rozwoju międzynarodowej sieci transportowej DACHSER. Dzięki strategicznemu położeniu Koszyc w pobliżu dróg krajowych i szlaków międzynarodowych nowe połączenie nie tylko przyspiesza dostawy na rynek słowacki, ale także otwiera europejskim i polskim eksporterom drzwi do pozostałych krajów Europy Środkowej powiedział Szymon Charachajczuk, regionalny kierownik sprzedaży w oddziale DACHSER w Rzeszowie.

Zaufany partner dla lokalnych eksporterów

Rzeszowski oddział DACHSER, obsługujący nową linię, jest zlokalizowany przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 i stanowi centrum logistyczne dla południowo-wschodniej Polski. Dysponuje magazynem logistyki kontraktowej o powierzchni blisko 3000 metrów kwadratowych oraz terminalem przeładunkowym z dziewięcioma rampami przeładunkowymi. Podobnie jak pozostałe osiem oddziałów DACHSER w Polsce, jest przygotowany do obsługi przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR. Oprócz transportu drogowego i magazynowania oddział obsługuje również fracht międzykontynentalny, w tym przesyłki lotnicze.

W rzeszowskim oddziale DACHSER pracuje zespół ekspertów, którzy zapewniają obsługę logistyczną na najwyższym poziomie. Umiejętnie łączą wysokie standardy obowiązujące w globalnej sieci DACHSER ze znajomością potrzeb i oczekiwań lokalnych producentów. Jakość i zakres usług przyciągają największych eksporterów m.in. z branży meblarskiej, kosmetycznej czy DIY z województwa podkarpackiego, wschodniej części województwa małopolskiego oraz części województwa świętokrzyskiego. Oddział obsługuje dziennie kilkaset międzynarodowych przesyłek o łącznej wadze blisko 100 ton.

DACHSER w Polsce od 15 lat obsługuje rodzimych eksporterów w zakresie transportu, magazynowania i szerokiego zakresu usług dodatkowych dopasowywanych do indywidualnych potrzeb klientów w ramach globalnej sieci DACHSER Road Logistics oraz DACHSER Air & Sea Logistics. Aktualnie w kraju działa dziewięć oddziałów firmy: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie i Szczecinie, które obsługują w sumie blisko 100 codziennych europejskich połączeń drobnicowych.

(Źródło: Dachser)

Przypisy