DACHSER rozszerza zakres bezemisyjnych dostaw do jedenastu europejskich miast

AKTUALNOŚCI OPERATORZY LOGISTYCZNI

W ramach Strategii Ochrony Klimatu DACHSER planuje wprowadzić bezemisyjne dostawy do centrów miast w co najmniej jedenastu najważniejszych metropoliach europejskich. Aby nie utrudniać ruchu pieszym oraz chronić klimat, firma wprowadziła furgonetki i ciężarówki z napędem elektrycznym, a także rowery towarowe z elektrycznym wspomaganiem. Obecnie system bezemisyjnych dostaw DACHSER został z sukcesem wdrożony w Stuttgarcie, Freiburgu i Oslo. Do końca 2022 roku zostanie uruchomiony także w Berlinie, Monachium, Strasburgu, Paryżu, Pradze, Kopenhadze, Madrycie i Porto.

Dzięki wykorzystaniu pojazdów z napędem elektrycznym oraz rowerów ze wspomaganiem elektrycznym DACHSER na nowo zdefiniował swoje procesy logistyczne dla dostaw drobnicowych w centrum miasta. Rowery są specjalnie zaprojektowane do przewozu małych ładunków i palet o wadze do 250 kilogramów.

W ramach bezemisyjnych dostaw DACHSER standardowo dostarcza wszystkie przesyłki w określonym obszarze, zazwyczaj w centrum miasta, który obejmuje strefy wyłączone z ruchu pojazdów. Dzięki temu minimalizuje się negatywny wpływ na środowisko naturalne, ogranicza emisję CO2 oraz poziom hałasu. W grudniu 2018 r. pilotażowy projekt, wdrożony w Stuttgarcie, zdobył nagrodę w konkursie na zrównoważoną logistykę miejską organizowanym przez niemieckie Federalne Ministerstwo Środowiska.

Długoterminowa strategia ochrony klimatu

Aktywna ochrona klimatu jest częścią integracyjnej odpowiedzialności DACHSER. Nasze zaangażowanie spełnia zarówno oczekiwania naszych klientów, jak i interesariuszy, zapewniając tym samym długoterminowy zrównoważony rozwój firmy. W tym celu zdefiniowaliśmy cztery kluczowe obszary działań, którymi zajmujemy się w ramach naszej Strategii Ochrony Klimatu: Efektywność procesów, Efektywność energetyczna, Badania i rozwój oraz Odpowiedzialność społeczna. Ten ostatni obszar rozumiemy jako zaangażowanie na rzecz społeczeństwa, które wykracza poza nasze interesy biznesowe – dobrym przykładem będzie współpraca z organizacją pomagającą dzieciom „Terre des hommes”, którą kontynuujemy od 2005 r. na trzech kontynentach powiedział Burkhard Eling, CEO w DACHSER.

Decyzja firmy o rozszerzeniu programu bezemisyjnych dostaw DACHSER na co najmniej jedenaście europejskich miast do końca 2022 roku jest wstępem do szeregu działań, które operator usług logistycznych zamierza realizować w najbliższych latach w ramach długoterminowej Strategii Ochrony Klimatu.

Przede wszystkim stawiamy na wydajną logistykę i innowacje techniczne. Zamiast podążać tą drogą w pojedynkę, chcemy współpracować z klientami i partnerami, którzy także zamierzają aktywnie kształtować rozwój usług logistycznych w kierunku przyjęcia technologii nisko- i bezemisyjnych. Jesteśmy przekonani, że jest to jedyny sposób, aby osiągnąć cele określone w Porozumieniu Paryskim, jak również cele ochrony klimatu Unii Europejskiej i wielu innych krajów w perspektywie średnio- i długoterminowejdodał Stefan Hohm, Chief Development Officer, który wraz z CEO Burkhardem Elingiem odpowiada za ochronę klimatu w DACHSER.

(Źródło: DACHSER)

Przypisy