DACHSER Polska w Gdańsku

AKTUALNOŚCI OPERATORZY LOGISTYCZNI

Bardzo dobra kondycja portów bałtyckich napędza rozwój trójmiejskiego rynku logistycznego i magazynowego. Zajmuje on siódmą pozycję w Polsce i cały czas rośnie, a wraz z nim rozwija się usługa logistyki kontraktowej – jedna ze specjalności DACHSER Polska. Firma posiada swój magazyn w okolicach Gdańska, w bliskim sąsiedztwie autostrady A1, około 30 km. od portu i 20 minut drogi od międzynarodowego lotniska w stolicy regionu. Łączy usługi magazynowania z transportem drogowym, morskim i lotniczym, co w kombinacji z atrakcyjną lokalizacją stwarza doskonałą perspektywę eksportową dla klientów DACHSER.

Przeładunki portów trójmiejskich rosną z roku na rok, a Gdański po I półroczu br. awansował do pierwszej dwudziestki największych portów w Europie oraz utrzymał czwarte miejsce wśród portów bałtyckich. Napędza to rozwój i atrakcyjność rynku magazynowego i zwiększa zapotrzebowanie na logistykę kontraktową – jedną z gałęzi DACHSER Polska. Firma regularnie poszerza działalność, dysponując obecnie ponad 26 tys. m kw. powierzchni terminalowej i 29 tys. m kw. magazynów obsługujących logistykę kontraktową. Jeden z obiektów znajduje się 30 km od Portu Gdańskiego, oferując magazynowanie z szeregiem usług dodatkowych i niezbędne doświadczenie, które łączy z globalną siecią transportu.

Jednolite wysokie standardy

Logistyka kontraktowa w DACHSER to inteligentne i kompleksowe połączenie usług dla różnych jednostek biznesowych. Wydajne magazynowanie połączone jest z transportem drogowym – obsługiwanym przez DACHSER European Logistics – oraz morskim i powietrznym – DACHSER Air&Sea Logistics. Ponadto na logistykę kontraktową składa się indywidualne doradztwo oraz szereg usług dodatkowych dopasowanych do klienta, jak kompletacja, etykietowanie, wstępny montaż czy budowanie setów.

Kompleksowość oraz wcześniejsze poznanie działania klienta pozwalają na implementację rozwiązań dopasowanych do potrzeb dużych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych, optymalizując ich bilans logistyczny. Ponadto firmy wybierając pełną ofertę logistyki kontraktowej, korzystają z systemów transportowych w pełni zsynchronizowanych z Mikado – unikalnym systemem zarządzania magazynem (WMS) DACHSER.

Dlaczego logistyka kontraktowa?

Firma DACHSER specjalizuje się w logistyce kontraktowej dla firm eksportujących z takich sektorów i branż jak: przemysł, DIY, motoryzacja oraz magazynujących produkty o wysokiej wartości. Oferta przedsiębiorstwa to doskonałe rozwiązanie optymalizujące wiele procesów – w tym rekrutacji personelu, czy wynajęcia własnego magazynu – a także zmniejszające koszty. Jak mówi Andrzej Waszczuk, Manager Contract Logistics Poland w DACHSER: Logistyka kontraktowa w DACHSER to postawienie na doświadczenie płynące z setek zleceń oraz sprawdzone systemy, które pozwalają śledzić przesyłki na każdym etapie. To także możliwość zaplanowania całego łańcucha dostaw z jedną firmą.

Ponadto DACHSER stawia na elastyczność oferując klientom tylko niezbędną ilość miejsc paletowych, jaką potrzebują w danym momencie. To pozwala dużo lepiej zoptymalizować koszty klienta oraz wykorzystać przestrzeń obiektu. System ten umożliwia sprawną obsługę kilku partnerów w ramach jednego budynku.

Atrakcyjny partner dla eksportu

DACHSER w Gdańsku dzięki doskonałej lokalizacji jest atrakcyjnym partnerem dla eksporterów, szukających usług magazynowych w regionie trójmiasta. Magazyn firmy położony jest w sąsiedztwie autostrady A1 – leżącej w VI transeuropejskim korytarzu transportowym. To otwiera obiekt na sprawny transport drogowy w stronę południowej granicy i zapewnia połączenia z ważnymi ośrodkami centralnej i zachodniej Europy jak Berlin, Bruksela, Paryż. Ponadto bliskość międzynarodowego lotniska oraz portu w Gdańsku odkrywają potencjał nie tylko dla transportu europejskiego, ale również globalnego.

(Źródło: DACHSER)

Przypisy