CEVA Logistics z ABOUT YOU i nowym magazynem e-commerce

AKTUALNOŚCI OPERATORZY LOGISTYCZNI

CEVA Logistics wygrała pięcioletni kontrakt na obsługę logistyczną ABOUT YOU, jednej z najszybciej rozwijających się europejskich platform modowych.

CEVA będzie zapewniać usługi fulfillment w magazynie o powierzchni 40 000 mkw., położonym w Magnicach pod Wrocławiem. Zastosuje tu nowoczesne rozwiązania z zakresu automatyzacji i technologii, co zapewni ABOUT YOU jeszcze większą wydajność i skróci do minimum czas realizacji zamówień internetowych.  

Zgodnie z warunkami długoterminowej umowy, zespół logistyki kontraktowej CEVA w Polsce będzie odpowiadać za zarządzanie nowym, zautomatyzowanym i wysoce zaawansowanym technologicznie centrum dystrybucyjnym. Jego uruchomienie ma zapewnić ABOUT YOU responsywną obsługę logistyczną, niezbędną do międzynarodowej ekspansji.

Dodatkowo, otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego przyniesie biznesowe i ekonomiczne korzyści lokalnym społecznościom. Obecnie trwa proces rekrutacji i szkoleń ok. 1000 pracowników, którzy będą wspierać obsługę operacji w magazynie działającym 24 godz. na dobę. Dzięki jego strategicznemu położeniu, w pobliżu Wrocławia w południowo-zachodniej Polsce, CEVA może z łatwością obsługiwać zamówienia składane przez klientów ABOUT YOU w kilku krajach Europy.

Warto podkreślić, że obie firmy - ABOUT YOU i CEVA - zobowiązały się do zarządzania centrum dystrybucyjnym w sposób zrównoważony. W tym celu zostaną wdrożone rozwiązania typu greenfield, jak na przykład panele słoneczne zapewniające czystą energię.

(Źródło: CEVA Logistics)

Przypisy