Arvato obsługuje Guess

AKTUALNOŚCI OPERATORZY LOGISTYCZNI

Guess wybierał usługi logistyczne oferowane przez Arvato Supply Chain Solutions w Polsce. Obsługę  logistyczną nowego klienta spółka realizuje w centrum dystrybucyjnym CLIP w Jasinie, koło Poznania. Inwestycja opiewa na około 10 milionów złotych.

Guess to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży odzieżowej. Dedykowana dla niej powierzchnia magazynowa zajmuje  20 000 m2. Arvato SCS realizuje dla Guess usługi dla kanału B2C, co oznacza wysyłkę zamówień klientów indywidualnych do kilkudziesięciu krajów w Europie i poza nią oraz wysyłki w kanale B2B (np. zaopatrzenie marketplace-ów). W pierwszym roku współpracy Arvato SCS zatrudni około 100 osób, a w szczycie liczba ta może się nawet podwoić.

Nowe polskie centrum dystrybucyjne uzupełnia cel logistyczny GUESS na rok 2022, ukierunkowany na wzmocnienie usługi omnichannel w Europie Północno-Wschodniej i zapewnienie sezonu możliwości dystrybucyjnych na kolejne lata.

W centrum logistycznym świadczone są takie usługi, jak: przyjęcie dostaw, magazynowanie, komisjonowanie i pakowanie, zarządzanie zwrotami, a także usługi dodatkowe VAS dla asortymentu obejmującego odzież, torebki, obuwie oraz akcesoria. Całość operacji realizowana jest w oparciu o system informatyczny WMS SAP Arvato, specjalnie skonfigurowany na potrzeby klienta na infrastrukturze magazynowej zaprojektowanej, zakupionej oraz zainstalowanej przez Arvato Supply Chain Solutions.

(Źródło: Arvato Supply Chain Solutions)

Przypisy