Autor: Maciej Pietrzczyk

absolwent SGH, członek zespołu łańcucha dostaw w dziale doradztwa biznesowego EY (dawniej Ernst & Young) w Warszawie. Doświadczenie zdobywał w projektach centralizacyjnych i optymalizacyjnych w zakresach obsługi klienta, planowania oraz logistyki. Obecnie najwięcej czasu poświęca rozwojowi obszaru doradczego z zakresu zrównoważonego łańcucha dostaw.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

(Wy)regulować opakowania. Dlaczego już teraz warto przygotować się na zmiany w obszarze opakowaniowym?

Nowa strategia UE związana z Zielonym Ładem dla Europy oraz Gospodarką o Obiegu Zamkniętym stawia przed przedsiębiorcami wiele wyzwań, w tym o charakterze strategicznym, w szczególności w związku z dostosowaniem się do wymagań regulacyjnych dotyczącym opakowań i odpadów, w szczególności opakowaniowych.

Czytaj więcej

Czym jest odporność? Z jakimi strategicznymi decyzjami mierzą się zarządzający łańcuchem dostaw w pandemicznym otoczeniu?

Jak każdy kryzys, koronawirus spadł na nas nieoczekiwanie, a skala jego wpływu na funkcjonowanie biznesów globalnie zaskoczyła niejednego przedsiębiorcę. W większości firm sytuacja kryzysowa w krótkim terminie została opanowana, jednak należałoby zadać sobie pytanie: co dalej? Czy słabe ogniwa w naszym łańcuchu dostaw, tak silnie ujawnione w trakcie pandemii, da się skutecznie zabezpieczyć? Jeżeli tak, jak to zrobić?

Czytaj więcej