Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

11 lutego 2020

Wpływ koronawirusa na transport z Chin

0 283
Pod koniec stycznia świat obiegła informacja o wybuchu epidemii nieznanego wirusa w Chinach. Śmiertelna choroba, obecnie znana jako 2019-nCoV swoimi objawami przypomina grypę. Co więcej, wybuch epidemii zbiegł się w czasie z obchodami Chińskiego Nowego Roku. Jak to wpływa na transport z Chin?

Wuhan – hub logistyczny

POLECAMY

Prowincja Hubei, której stolicą jest Wuhan, jest jednym z przystanków na Nowym Jedwabnym szlaku. Z samego Wuhan do Polski tygodniowo koleją wyrusza wiele kontenerów. Dodatkowo, jest to miejsce, w którym znajduje się największy w kraju port śródlądowy. Wuhan odgrywa ogromną rolę w handlu międzynarodowym jako ośrodek przemysłowy. W mieście znajdują się liczne fabryki m.in. przemysłu automotive i stali.

Opóźnienia pracy fabryk

Epidemia wirusa przypadła na okres świąteczny w Chinach. Okres ten sam w sobie generuje opóźnienia. Przez minimum dwa tygodnie zakłady produkcyjne, czy huby logistyczne nie pracują. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem o tym jak Chiński Nowy Rok wpływa na transport z Chin.

Tymczasem ze względu na koronawirusa, produkcja będzie wstrzymana jeszcze dłużej. Rządowe rozporządzenie mówi o terminie 09.02,  jednak niektóre przedsiębiorstwa ogłosiły, że wrócą do pracy dopiero w czwartym tygodniu lutego. Centrum hurtowe w Yiwu ogłosiło, że będzie zamknięte aż do 21 lutego. Wszystkie fabryki w Wuhan zawieszają działalność do odwołania.

Należy pamiętać, że w Chinach nadal obowiązują ograniczenia dotyczące podróży, co może uniemożliwić wielu fabrykom wznowienie produkcji od przyszłego tygodnia, ze względu na to, że pracownicy wyjechali do rodzinnych miast na święta.

Skutki koronawirusa na transport z Chin

Pełny wpływ epidemii chińskiego koronawirusa na wolumeny kontenerów nie będ...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy