Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

24 lipca 2019

TAROPAK 2019 coraz bliżej! Jakie nowości czekają na gości w tym roku?

0 324
Targi TAROPAK to wydarzenie z ponad 40 letnią tradycją. Poznańskie targi dla sektora producentów i dostawców technologii pakowania, etykietowania oraz rozwiązań, które umożliwiają firmom podejmowanie wyzwań logistycznych, od samego początku są wysoko cenione zarówno przez uczestników, jak i wiele instytucji i organizacji branżowych.

Każda edycja targów TAROPAK przyciąga kilkuset wystawców i tysiące zwiedzających z całego świata.  Uczestnictwo w wydarzeniu to punkt obowiązkowy w biznesowym kalendarzu branży. Na poznańskich Targach swoją najnowszą ofertę prezentują producenci i dystrybutorzy opakowań do wszystkich gałęzi przemysłu. Znaleźć tu można rozwiązania dedykowane zarówno branży spożywczej, chemicznej, motoryzacyjnej czy farmaceutycznej i kosmetycznej. Szeroko prezentowane są maszyny zarówno do produkcji opakowań jak i samego procesu pakowania. 

POLECAMY

Mając na uwadze zmieniające się realia biznesowe, oraz nowe wyzwania stające przed przemysłem opakowaniowym organizatorzy wyodrębnili strefę poświęconą w pełni zagadnieniom opakowań w e-commerce. Rynek e-handlu w Polsce rośnie w tempie 18 procent rocznie. Wg niektórych szacunków, zajmuje on 13 miejsce na świecie, a do 2022 r. jego wartość ma się zwiększyć o kolejne 6 mld dol.

Handel internetowy to dla branży opakowań kolejna przestrzeń rozwoju, dlatego też zdecydowaliśmy się stworzyć Salon E-commerce. Opakowania w tej dziedzinie mają bardzo istotne znaczenie zarówno w aspekcie marketingowym, jak i bezpieczeństwa produktu, optymalizacji opakowania w stosunku do zawartości itp. W tej specjalnej przestrzeni znajdą się więc firmy oferujące opakowania dla e-handlu, e-retail, transportowe,  ochronne, przekładki, linie pakujące czy  software.  Chcemy zbudować również przestrzeń warsztatową i panelową gdzie zostaną poruszone najważniejsze zagadnienia związane z szeroko pojętym tematem opakowań w e-handlu – mówi Hanna Zdrojewska, dyrektor Targów Taropak. 

TAROPAK daje możliwość poznania nowości i obserwowania trendów w branży opakowań, zarówno w zakresie produkcji, użytych materiałów jak i designu czy zastosowania. Organizatorzy dokładają starań by targi ewoluowały, tak by wydarzenie jak najlepiej odpowiadało na potrzeby rynku. 

Planujemy wyodrębnienie i wyeksponowanie zagadnień związanych z etykietowaniem. Mając świadomość jak wielkie znaczenie mają etykiety, zarówno w marketingu produktów, jak i w logistyce produkcji i magazynowania chcemy jeszcze bardziej podkreślić ich obecność na TAROPAKU tworząc Salon Etykiet – podsumowuje Zdrojewska.

Opakowania, druk i etykiety to dziedziny ściśle ze sobą powiązane. Nikogo nie trzeba do tego faktu przekonywać. Odpowiadając na potrzeby branży wraz z Targami TAROPAK 2019 organizowane są Targi 4PRINT...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy