Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

3 grudnia 2019

Targi ITM nie zwalniają tempa

0 367
Strefa start-upów, oferta programowa dla sektora MSP – to tylko niektóre z nowości, jakich można spodziewać się w najbliższej edycji ITM INDUSTRY EUROPE. Nie zabraknie także sprawdzonych pozycji w programie wydarzeń. Zapowiadanego w mediach kryzysu w przemyśle na razie nie widać w rynkowych tendencjach. Spowolnienia nie odzwierciedlają również targi ITM.

Choć analitycy zapowiadali nadchodzący kataklizm, to okazuje się, że najnowsze statystyki GUS pozwalają bardziej trzeźwo spojrzeć na sytuację polskiego przemysłu. Produkcja w październiku 2019 roku wzrosła o 3,5 procent rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem aż o 7,8 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. To dane zdecydowanie lepsze od prognoz.

POLECAMY

- Śledzimy wnikliwie wszelkie wiadomości i statystyki dotyczące sektora przemysłowego, ale nauczeni doświadczeniem staramy się do nich podchodzić ostrożnie. Rozmawiamy z naszymi wystawcami - zarówno dużymi graczami na rynku jak i mniejszymi przedsiębiorstwami. Oni na razie nie odczuwają tego nagłaśnianego przez media spowolnienia w przemyśle. Dlatego patrzymy w przyszłość z optymizmem i nie zwalniamy tempa! Pozwala nam na to także liczba zgłoszeń na targi. Zapowiada się rekordowa edycja! – przekonuje Anna Lemańska.

Oprócz bogatej ekspozycji przygotowanej przez firmy zarówno z Polski jak i z zagranicy siłą targów ITM INDUSTRY EUROPE jest także bogaty program wydarzeń. We współpracy z partnerami i wystawcami Grupa MTP szykuje w najbliższej edycji nie tylko oczekiwane przez profesjonalistów sprawdzone punkty, ale także nowe inicjatywy.

- To będzie prawdziwa eksplozja wiedzy! Szykujemy sporo nowości, które wpisują się w potrzeby rynku. Z pewnością najbliższej edycji ITM nie mogą przeoczyć mikro i średnie przedsiębiorstwa. Planujemy dla nich dedykowane spotkania będące kopalnią wiedzy o aktualnych trendach dla tego sektora – zapowiada A. Lemańska.

Co dziesiąta firma MSP działa w przemyśle

Struktura branżowa dużych firm działających w Polsce różni się istotnie od tej dla sektora MSP. Ponad połowa (51,9%) dużych podmiotów prowadzi działalność przemysłową. Jednak polski sektor przedsiębiorstw jest zdominowany przez mikroprzedsiębiorstwa, których udział w strukturze wszystkich firm wynosi aż 96,5%. Na przestrzeni ostatnich lat nastąpił wzrost liczby mikrofirm. Obecnie jest ich ponad 2 mln. Średnich przedsiębiorstw jest w Polsce ponad 15 tys. - stanowią zaledwie 0,7% polskiego sektora przedsiębiorstw. Aż co dziesiąte przedsiębiorstwo z sektora MSP (10,1%) działa w przemyśle – czytamy w raporcie PARP.

Wpisując się w potrzeby rynku to właśnie dla firm z sektora MSP zespół ITM INDUSTRY EUROPE szykuje bogaty program wydarzeń. Szczególny nacisk zostanie położony na możliwości innowacji w zakresie technologii i cyfryzacji. Pod względem wskaźnika gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego (Digital Ec...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy