Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

13 grudnia 2018

Święta w pracy czy praca w święta?

0 386
Czy do każdego pracownika przyjdzie w tym roku Święty Mikołaj? Zespół Pracuj.pl zapytał polskich specjalistów o to, jak w ich pracy wygląda okres przedświąteczny i czas między Wigilią a nowym rokiem.

7 na 10 firm, w których pracują ankietowani, organizuje świąteczne wydarzenia. Ponad połowa specjalistów weźmie na koniec grudnia choć krótki urlop. Większość badanych pracowników oczekuje okolicznościowej premii od szefów, ale otrzyma ją tylko co trzeci. Zapraszamy do zapoznania się ze świątecznymi badaniami Pracuj.pl.

POLECAMY

Zespół portalu Pracuj.pl przepytał pracujących specjalistów - użytkowników serwisu – o ich sytuację w pracy i opinie związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Jak pokazują wyniki, w większości firm pracodawcy dbają na różne sposoby o świąteczną atmosferę  - ale forma tego świętowania jest bardzo różnorodna. Zróżnicowane są też oczekiwania pracowników.

Świąteczne wydarzenia to reguła czy wyjątek?

73% - tylu badanych specjalistów przyznaje, że w ich firmach organizowane są wydarzenia świąteczne. Najpopularniejsze są spotkania wigilijne dla wszystkich pracowników. Bierze w nich udział blisko co drugi badany (46%). Znacznie mniej, bo 22% uczestniczy w spotkaniach w gronie bliskich współpracowników. Co ciekawe, już więcej niż co piąty pracownik angażowany jest w świąteczne akcje charytatywne (22%). Wciąż mało popularne są natomiast imprezy taneczne.

Świąteczne wydarzenia stały się już niemal obowiązkowym punktem życia firm. Udział w nich deklaruje 7 na 10 badanych przez nas specjalistów. Warto zwrócić szczególną uwagę na coraz większe znaczenie świątecznych akcji dobroczynnych, np. zaangażowania w pomoc potrzebującym, organizacji spotkań dla dzieci z domów dziecka czy charytatywnych jarmarków. To dobre zjawisko, które podkreśla też wartości przyświecające wielu pracownikom z Generacji Y i Z. Z kolei z punktu widzenia pracodawcy, takie akcje integrują zespół nieraz nawet lepiej, niż wspólne spotkanie wigilijne - komentuje Sylwia Sosnowska, ekspert Pracuj.pl, HR Manager w Grupie Pracuj. 

Jak wielu specjalistów bierze urlopy na czas świąt?

Jak pokazują wyniki badań Pracuj.pl, w wielu...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy