Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

23 listopada 2018

Rok pod znakiem (e-)usług

0 324
"Logistyka 4.0 spotyka Przemysł 4.0", "Cyfrowe spotyka realne" - motta tegorocznych imprez zza naszej zachodniej granicy nie pozostawiają wątpliwości, że digitalizacja i usieciowienie to obecnie najważniejsze trendy w logistyce.

Z rodzimego rynku płyną jednak sygnały, że równolegle z ICT - a często w związku z nim - w branży prężnie rozwijają się także inne usługi.

POLECAMY

Czwarta rewolucja przemysłowa staje się faktem. Pozwalające na wymianę informacji między maszynami, systemami magazynowymi, sprzętem i produktami sensory, nadajniki i odbiorniki są coraz powszechniej wykorzystywane i usprawniają coraz większy odsetek procesów. Internet Rzeczy umożliwia uzyskanie pełnej transparentności przepływu materiałów oraz daje komplet informacji na temat eksploatacji pojazdów i efektywności pracy operatorów. Nieoczywistym skutkiem rozwoju technologicznego jest zmiana podejścia przedsiębiorców do pozyskiwania aktywów. Stały dostęp w czasie rzeczywistym do danych na temat obłożenia floty pracą pozwala elastycznie reagować na bieżące zapotrzebowanie. W wielu przypadkach bezzasadnym czyni to posiadanie na stałe własnego, rozbudowanego ponad codzienną miarę parku maszynowego. Tym sposobem popularność cyfrowych usług napędza popularność wynajmu krótko- i długoterminowego. Przenikanie się rzeczywistości fizycznej i wirtualnej widoczne jest także w obszarze ograniczania ryzyka wypadków. O przejawach tego stanu rzeczy w działalności STILL Polska w 2018 roku opowiedzieli nam eksperci firmy obszaru bezpieczeństwa, fleet management oraz pozyskiwania wózków.

Bezpieczeństwo:
Grzegorz Kurkowski, specjalista ds. produktu STILL Polska, prowadzący warsztaty w ramach Akademii Bezpieczeństwa STILL

Wspierającą zapewnienie bezpieczeństwa w magazynie nowością STILL Polska z pogranicza świata cyfrowego i realnego jest aplikacja STILL PreOp, służąca ucyfrowieniu i indywidualizacji list kontrolnych wózków widłowych Za jej pośrednictwem na ekranie telefonu operatora po zeskanowaniu umieszczonego na pojeździe kodu QR wyświetlają się odpowiednie, skojarzone z konkretnym wózkiem pytania. Opera...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy