Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

4 stycznia 2019

Relacja z 10. edycji kongresu Modern Warehouse 2018

62
Blisko trzystu uczestników wjechało z jubileuszową edycją Ogólnopolskiego Kongresu Magazynowania i Logistyki Modern Warehouse na dziesiąte piętro logistycznego wtajemniczenia. W towarzystwie gościa specjalnego, dwudziestu dwóch prelegentów, dwudziestu dwóch panelistów w dyskusjach, sześciu zdobywców medali KMW Logisys CUP, trzech najlepszych start-upów konkursu LOG UP – Logistics Start-up Bank, dwóch Mistrzów Świata – dwa listopadowe dni upłynęły zdecydowanie za szybko.

Otwierający kongres panel jubileuszowy, będący okazją do weryfikacji zmian, jakie zaszły na przestrzeni tych dziesięciu lat w branży logistycznej, rozpoczęty został wykładem gościa specjalnego edycji, dr Aleksandry Przegalińskiej – badaczki rozwoju nowych technologii, sztucznej inteligencji i technologii ubieralnych. Jego tematem było zastosowanie uczenia maszynowego w logistyce i botyka, której rozszerzeniem była prezentacja kolejnego z prelegentów, Piotra Kaczmarka. Dyrektor rozwoju w firmie Pirxon opowiadał o robotyzacji procesów biznesowych (RPA) na konkretnych przykładach, m.in. firm logistycznych. Bartek Tulejko, partner M4 Real Estate, zaprezentował aplikację mobilną Log-hub, na żywo tworząc raporty analizujące dane zebrane z łańcucha dostaw. Panel jubileuszowy zamknął Bartosz Jacyna, menedżer projektów strategicznych Logisys, którego prezentacja była refleksją nad wynikami kolejnego badania Panelu Polskich Menedżerów Logistyki.

Automatyzacja procesów źródłem sukcesów?

Kwestię automatyzacji procesów w logistyce poruszyli w kolejnym panelu praktycy. Jerzy Sobieszczuk, dyrektor łańcucha dostaw regionu Polski i Węgier Lantmannen Unibake Poland, podzielił się swoimi wrażeniami z placu budowy kolejnego magazynu automatycznego przedsiębiorstwa. Marcin Domarecki, PL Branch, shipping line manager Avon Distribution Polska, opowiedział, jak w centrum dystrybucji w Garwolinie dzięki projektowi „One Warehouse” udało się przygotować na pakowanie czegoś, co może być wszystkim, a tylko konsultantka wie, co zamówi… Jak włączyć największy w Polsce automatyczny magazyn wysokiego składowania w istniejące procesy logistyczne? Dominik Tylczyński, dyrektor Działu Consultingu ITInteco Business Solutions (Grupa Amica), projekt integracji systemu WMS z ERP w Amice ma za sobą. Podzielił się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami z jego realizacji z uczestnikami kongresu. Philipp Striebel, partner manager DACH and Eastern Europe AutoStore System, zasypał uczestników ciekawymi realizacjami z wykorzystaniem systemu AutoStore z takich firm, jak XXL Sport & Villmark, Catch of the day, Lufthansa, Brack czy Puma.

Podsumowaniem panelu była dyskusja moderowana przez Bartosza Jacynę i Łukasza Musialskiego z Logisys, w której uczestniczyli Marcin Domarecki z Avon, dr inż. Andrzej Bobiński (prezes Logifact- -Systems), Mikołaj Ruta (dyrektor R&D WDX), Mariusz Puto (general manager Mantis Polska) i Dariusz Szymański (prezes Logisystem).

Tegoroczny kongres był bogatszy o nową formułę prezentacji produktów i usług dla logistyki – scenę dostawców. Poprowadził ją Artur Olejniczak, project manager Instytutu Logistyki i Magazynowania,a swoje „pięć minut” na scenie miały takie firmy, jak Cushman & Wake#eld Polska, Colian Logistic, Eco Light LED Technology, HIT Kody Kreskowe, Logisystem, Koncept-L, Mantis Polska i PROVOST Polska.

Nowy magazyn w nowych realiach rynkowych

Podczas kolejnego panelu przybliżyliśmy kwestię rynku powierzchni magazynowych w konfrontacji z indywidualnymi oczekiwaniami biznesowymi. Na jakie powierzchnie magazynowe jest popyt i dokąd zmierza rynek? Piotr Bzowski, leasing and development director P3 Logistic Parks Poland, zaprezentował realizacje magazynowe z Europy dla Lamborghini i Ducati, VF Corporation, DHL, Ingram Micro i Faurecii. Z kolei Stefan van Hoof, managing director Clipper Logistics, z perspektywy użytkownika wynajmowanej powierzchni opowiedział o swoich o...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy