Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

18 października 2019

Program Liga Odpowiedzialnego Biznesu obchodzi 15. jubileusz

0 188
Pierwszy w Polsce nieodpłatny program edukujący o CSR i zrównoważonym rozwoju świętuje 15-lecie swojej działalności. Przez 15. edycji Ligę Odpowiedzialnego Biznesu budowało blisko 300 ambasadorów. Głównymi partnerami jubileuszu zostali partnerzy Forum Odpowiedzialnego Biznesu: Bank BNP Paribas oraz ERGO Hestia.

Liga Odpowiedzialnego Biznesu powstała w kwietniu 2004 roku jako inicjatywa Forum Odpowiedzialnego Biznesu i 3 kół naukowych: CSR z Uniwersytetu Łódzkiego, Biznesu Odpowiedzialnego Społecznie „BOSS” z Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz „Stratega” przy Uniwersytecie Gdańskim. Jako projekt edukacyjny buduje nowe kadry menedżerskie. Poprzez różnorodne projekty Liga dociera do osób i instytucji zainteresowanych poszerzaniem w kompleksowy sposób wiedzy z zakresu dobrych praktyk biznesowych między innymi w obszarach: zarządzanie różnorodnością, miejsce pracy, rynek i konsumenci, społeczeństwo oraz środowisko naturalne.

POLECAMY

Ambasadorzy Ligi promują CSR w swoim otoczeniu, monitorują lokalny rynek, prowadzą warsztaty i konferencje dotyczące odpowiedzialnego biznesu. Poznają CSR od strony teoretycznej i praktycznej – dzięki spotkaniom z pracownikami firm aktywnych na polu zrównoważonego rozwoju. Mają również szansę na staże w działach odpowiedzialnych za CSR. Wiedzą zdobytą podczas warsztatów studenci dzielą się w swoich środowiskach akademickich i regionach. Tylko w ciągu ostatniej edycji ambasadorzy przeprowadzili warsztaty promujące CSR dla 2 243 odbiorców. 

Od 15 lat do programu rekrutowani są aktywni, młodzi ludzie. Podejmują wyzwanie rozwoju tematu CSR w swoich środowiskach i równocześnie współpracy z biznesem. To unikalny program, z jednej strony pozwalający na wzmocnienie kompetencji i wiedzy, z drugiej wspieranie międzyuczelnianej współpracy i zaangażowania. Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program zgodny z misją Forum Odpowiedzialnego Biznesu: „działając na rzecz zrównoważonego rozwoju, inspirujemy biznes, który zmienia świat, łączymy ludzi, którzy zmieniają biznes” – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

W 2004 roku motywacją do stworzenia programu Ligi było zbudowanie świadomego pokolenia młodych ludzi. Cel był jeden – zainteresować i wypromować ideę CSR wśród polskich studentów. Dziś L...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy