Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

24 lutego 2020

Prognozy dla sektora FMCG i handlu detalicznego

0 390
W nowej dekadzie będziemy obserwować kontynuacją trendu związanego z wdrażaniem zaawansowanych technologii w różnego rodzaju sektorach oraz ich integrowaniem z istniejącą infrastrukturą. Najwięksi gracze z sektora FMCG będą obserwować wzrost liczby robotów, rozwój technologii umożliwiających wygodne zakupy oraz więcej okazji do zapewnienia konsumentom pozytywnych wrażeń z zakupów dzięki komputerowym technologiom rozpoznawania obrazu.

Autor: Guy Yehiav, Zebra Analytics, dyrektor zarządzający i wiceprezes, Zebra Technologies

POLECAMY

Przyszłość sektora handlu detalicznego i FMCG zależy w dużej mierze od współpracy ludzi i robotów. Roboty współpracujące, zwane też kobotami, są doskonałym przykładem współdziałania człowieka i maszyny. Urządzenia te potrafią pracować bezpiecznie obok człowieka – można je spotkać w różnych środowiskach typowych dla handlu. W kontekście FMCG producenci i dystrybutorzy wykorzystują koboty do asystowania przy kompletacji i sortowaniu zamówień oraz wykonywania powtarzalnych i czasochłonnych czynności stanowiących często spore obciążenie dla człowieka.

Postawmy się przez chwilę w sytuacji magazyniera, którego zadaniem jest zinwentaryzowanie całego centrum dystrybucyjnego (przy czym powierzchnia niektórych z nich może przekraczać 46 tys. m kw.). Kontrola zapasów magazynowych jest dla człowieka czynnością czasochłonną i mozolną. Świadomi tego kierownicy centrów dystrybucyjnych i producenci z sektora FMCG wdrażają koboty, które potrafią skutecznie monitorować zapasy, gwarantując dokładność, wydajność i spójność.

Z kolei detaliści wykorzystują roboty na pierwszej linii kontaktu z konsumentami. Firma GIANT Food Stores z Carlisle w stanie Pensylwania wykorzystuje Mar...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy