Dołącz do czytelników
Brak wyników

RYNEK

10 grudnia 2021

NR 6 (Listopad 2021)

Powierzchnie magazynowo-produkcyjne

0 166

Rusza budowa Panattoni Park Bolesławiec o powierzchni 50 tys. m². Obiekt o wysokości 12 m oraz nośności posadzki 7 t/m² będzie gotowy do obsługi klientów z sektorów, m.in. e-commerce, logistyki czy przemysłu. Powstanie zgodnie z najnowszym standardem technicznym firmy i przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. 

LPP zajmie ok. 64 tys. m² w ramach dwóch budynków Panattoni Park Tricity South II i rozpocznie operacje w obiektach już w kwietniu 2022 r. 
Inwestycja zostanie przygotowana pod realizację zamówień internetowych, a także obsługę zwrotów. 

Panattoni dostarczyło obiekt BTS dla firmy Weber, amerykańskiego producenta grilli oraz przeznaczonych do nich akcesoriów. Z Zabrza Weber będzie obsługiwał klientów i konsumentów w całej Europie. Centrum produkcyjno-dystrybucyjne o powierzchni 50 tys. m² będzie pierwszym zakładem przedsiębiorstwa poza Stanami Zjednoczonymi. Obiekt przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM.

Panattoni ukończyło fabrykę dla firmy Leviat, globalnego dostawcy innowacyjnych rozwiązań m.in. dla sektora budowlanego. Inwestycja o powierzchni 40 tys. m² powstała w Kaliszu i zastąpiła dotychczasowy zakład firmy. 

ITM Baza Poznańska, należąca do Grupy Muszkieterów i specjalizująca się w składowaniu produktów oferowanych za pośrednictwem sklepów Intermarché i Bricomarché, wynajęła 13 tys. m² powierzchni magazynowej w Panattoni Park Sosnowiec I. 

ESA logistika przedłużyła umowę oraz wynajęła dodatkową powierzchnię, łącznie prawie 7,5 tys. m², Auto Partner, dystrybutor i importer części zamiennych do samochodów osobowych, podpisał z MLP Group umowę na okres 15 lat z opcją przedłużenia o kolejne 10 lat. Deweloper wybuduje halę o powierzchni ok. 14, 5 tys. m² i zwiększonej wysokości wynoszącej 11,5 m w MLP Poznań West. Obiekt gotowy będzie w III kw. 2022 r.

North Coast, dystrybutor produktów spożywczych pochodzących głów...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy