Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

25 czerwca 2018

Polski rynek logistyczny ma ogromny potencjał

0 355
Polska to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków logistycznych w Europie. Potwierdzają to dane Eurostatu i zagraniczne firmy, od lat działające w branży transportowej.

Polski potencjał

POLECAMY

Dynamiczny wzrost polskiego rynku transportowego prezentuje raport “Przewozy ładunków i pasażerów w 2017r.”, opublikowany pod koniec maja przez Główny Urząd Statystyczny. Zgodnie z nim przewóz ładunków w stosunku do roku poprzedniego wzrósł o 11,8%, tym samym osiągając poziom nienotowany co najmniej od 10 lat.

W ubiegłym roku wszystkimi środkami transportu przewieziono ponad 2 mln ton ładunków. 1,7 mln z nich dostarczono za pośrednictwem transportu samochodowego, w tym zarobkowego, który razem z transportem lotniczym odnotował największy wzrost. Przełożyło się to również na wzrost pracy przewozowej - według statystyk GUS-u wyniosła ona łącznie ponad 430 milionów tonokilometrów, czyli prawie 50 tysięcy więcej niż w 2016 roku. Jednocześnie ponad 80% wykonano w ramach transportu samochodowego.

Wiele firm dostrzega też potencjał w dynamicznie rozwijającym się rynku LCVs (light commercial vehicles) czyli tzw. lekkich samochodów dostawczych. Według raport...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy