Polski biznes na największym rynku świata. Jak szukać zaufanych dostawców w Chinach?

AKTUALNOŚCI

Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej sprowadzają towar z Chin. Do Polski przyjeżdża elektronika, odzież, materiały przemysłowe, zabawki oraz artykuły sportowe. W 2022 roku import z Chin stanowił 10% całkowitej wartości importu do Polski.

Import towarów od A do Z z Meest China

Niskie ceny, dobre łańcuchy dostaw, rosnąca jakość – Chiny potrafią kusić coraz korzystniejszymi ofertami. Od lat Kraj Środka zrywa z wizerunkiem producenta produktów pośledniego gatunku i wprowadza innowacje technologiczne, usprawniające proces produkcji. Polski przedsiębiorca może z tego skorzystać, wystarczy wiedzieć jak.

Faktem pozostaje bariera kulturowa i językowa. Kupno towarów w Chinach wymaga negocjacji, często w języku mandaryńskim. Warto też znać tamtejszą kulturę biznesową, ponieważ często “obcy” dostają gorsze ceny (według naszego doświadczenia nawet o 25% wyższe).

Większość polskich biznesmenów nie porusza się płynnie w azjatyckim środowisku biznesowym, co jest zrozumiałe. Nie oznacza to jednak, że muszą oni zrezygnować z robienia biznesu z Chinami. Meest China zapewnia import towarów od A do Z – od znalezienia produktu, kontaktów z producentem, sprawdzenia fabryki przez sprawdzenie partii towarów (również tych wymagających specjalistycznych procedur), przyjęcie oraz magazynowanie ich w Chinach po transport kontenerów, palet czy nawet samych próbek do niemal każdego miejsca na świecie.

Służymy też radą, ponieważ nasi agenci mają lata doświadczeń w handlu z Chinami, często mieszkali tam, mają zaprzyjaźnionych kontrahentów lub sami są Chińczykami. Znają wiodące trendy w tamtejszym handlu, rozumieją przepisy i potrafią wskazać sposoby na to, by import przebiegł jak najbardziej sprawnie.
 


Jak szukać partnerów biznesowych w Chinach?

Jak znaleźć producentów towarów do importu z Chin? Jest kilka metod, które warto wypróbować.

Platformy handlowe – istnieje wiele chińskich platform handlowych, na których można znaleźć interesujące produkty i producentów. Rekomendujemy jednak korzystanie z platform skierowanych typowo na chiński rynek, takich jak Taobao, 1688, Tmall czy Pinduoduo. Ceny są znacznie niższe niż np. na Alibabie. W ten sposób można uniknąć też udziału pośredników, którzy często skupują towar od producentów, a następnie wystawiają go na marketplace’ach skierowanych na rynek globalny – po wyższych cenach. Co więcej, proces reklamacji i zwrotu w przypadku platform skierowanych na rynek chiński jest znacznie prostszy. Meest China sprawdza towar jeszcze na miejscu i w razie potrzeby dokonuje reklamacji.

Dla osób, które obawiają się kontaktu z językiem chińskim, Meest China przygotowała instrukcje kupowania na Tmall i Taobao, 1688 lub Pinduoduo oraz rady, jak weryfikować sprzedawców. Istnieje także możliwość wykupu przez naszych agentów mniejszych partii towarów: klient podaje link, a my kupujemy dla niego wskazany towar i sprowadzamy do Polski.

Targi branżowe – wiele firm z Chin wystawia swoje produkty na międzynarodowych targach branżowych, które odbywają się zarówno w Chinach (np. słynne Canton Fair lub jedne z licznych targów branżowych), jak i na całym świecie. Takie wydarzenia organizowane są także w Polsce.

Wyszukiwanie na stronach producentów – spora liczba chińskich firm ma własne strony internetowe, na których można znaleźć informacje o ofercie oraz dane kontaktowe. Warto też sprawdzić, czy producent ma konto na portalach społecznościowych takich jak LinkedIn.

Partnerzy importowi – partnerzy mają często znają producentów, którzy nie wystawiają swoich produktów na platformach B2B lub nie uczestniczą w targach. Korzystają także z szerokiej sieci własnych kontaktów, wypracowanych przez lata doświadczeń. Meest China posiada stałe biuro w Chinach z wyspecjalizowanym zespołem, dzięki czemu możemy wyszukać produkty dla klientów w całym kraju, możemy zapewnić też weryfikację towaru, magazynowanie oraz transport lotniczy lub morski.
 


Meest China - zaufany partner

W Meest China zajmujemy się kompleksową obsługą procesu – od znalezienia odpowiedniego produktu, negocjacji z producentem, po realizację dostawy. Zapewniamy naszym klientom również usługi składowania, przejścia odprawy celnej oraz transportu wewnętrznego.

Nasi klienci zyskują gwarancję jakości, najlepsze ceny, a także profesjonalną obsługę i wsparcie na każdym etapie importu. Działamy szybko i skutecznie. Dodatkowo oferujemy możliwość zamówienia próbek produktów, co pozwala  na dokładne poznanie i testowanie produktów przed podjęciem decyzji.

 

Wypróbuj Meest China i zamów transport towaru z 10% zniżki.

Przypisy