Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

10 lutego 2020

POD NASZYM PATRONATEM: Coraz bliżej do LogiMAT 2020

0 494
Na długo przed otwarciem 18. edycji targów LogiMAT jest wiadomo, że po raz kolejny pobiją rekord popularności. Ponad 1650 wystawców z całego świata na ponad 125 000 m2 powierzchni wystawowej w centrum targowym Stuttgartu będzie prezentować najnowsze osiągnięcia i trendy w dziedzinie intralogistyki. Nie zabraknie wśród nich światowych i europejskich premier również wśród polskich przedsiębiorstw.

Tegoroczne targi LogiMAT 2020 wypełnią całe centrum kongresowe Stuttgart Messe i przyciągną więcej wystawców niż kiedykolwiek wcześniej. Ponad 1650 firm z całego świata przyjeżdża, aby zaprezentować swoje najnowsze innowacje w zakresie najnowocześniejszych rozwiązań intralogistycznych i inteligentnego zarządzania procesami. Blisko 300 z nich będzie uczestniczyło w tych targach po raz pierwszy. Organizatorzy przygotowali większą o 1450 m2 niż rok temu powierzchnię, która została wynajęta do ostatniego metra. Organizatorzy oczekują, że w trzydniowym wydarzeniu weźmie udział ponad 65 000 specjalistów z branży. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że prawie połowa wszystkich uczestników ma konkretne plany inwestycyjne.

POLECAMY

Społeczność biznesu przyjmuje ideę technologii cyfrowej. Jednak jak pokazują różne, najnowsze badania, wielu przedsiębiorców powstrzymuje się od faktycznego wdrożenia tej technologii. Nie jest jeszcze dla nich jasne, dokąd ona zmierza i dopóki ten ogromny deficyt informacji się utrzymuje, niechętnie inwestują w nowe rozwiązania – zauważa dyrektor targów LogiMAT Michael Ruchty.

LogiMAT, jako wiodąca globalna platforma intralogistyki, zaspokaja potrzeby odwiedzających go przedstawicieli kadry zarządzającej na dwa sposoby. Po pierwsze, prezentowane innowacje stanowią przekrój współczesnych rozwiązań wiodących programistów i dostawców urządzeń. Po drugie, ambitny program towarzyszący obejmuje szereg interesujących forów eksperckich i paneli dyskusyjnych, analizy najlepszych praktyk, najnowsze pomysły badawcze oraz szeroką gamę prezentacji firmowych. Wszystko to, aby pomóc firmom w opracowaniu ich długoterminowej strategii intralogistycznej. Stąd oficjalny temat LogiMAT 2020: Intralogistyka z pierwszej ręki: Wizje – Innowacje – Rozwiązania.

Cyfrowa mapa

Na tak innowacyjnej imprezie nie mogło zabraknąć specjalnej aplikacji pomagającej odwiedzającym trafić do interesujących ich wystawców. Firmy niezależnie od rozmiarów pogrupowane zostały tematycznie w dziesięciu halach wystawowych, aby pomóc uczestnikom szybko znaleźć określone produkty, których szukają. Odwiedzający mogą wygenerować „cyfrową trasę” za pomocą nowej, ulepszonej aplikacji na tablety i smartfony. Łatwy w obsłudze program wyświetla listę wystawców alfabetycznie, według hali i kraju. Możliwe jest nawet wyszukiwanie wystawców według tematyki produktu w każdej hali. Odwiedzający otrzymują również poręczny wydrukowany przewodnik dla zwiedzających, który zawiera katalog wystawców, mapy hal wystawowych oraz cały program towarzyszący.

Organizatorzy w dużej mierze utrzymali sprawdzoną koncepcję grupowania wystawców. Hale 1 (w tym galeria), 3, 5 i 7 skupiają producentów urządzeń i systemów, oferując przegląd najnowszych produktów, innowacji i rozwiązań systemowych dla kompleksowej automatyzacji procesów magazynowych, kompletacji zamówień i wysyłki.

Platforma TradeWorld, skupiająca się w szczególności na procesach logistyki detalicznej, znajduje się w nowej lokalizacji w atrium wschodniego wejścia, obok wystawców oferujących cyfrowe rozwiązania do automatyzacji procesów handlowych.

Pojazdy autonomiczne (AGV) odgrywają coraz większą rolę w intralogistyce. W hali 2 utworzono zupełnie nową powierzchnię wystawienniczą przeznaczoną specjalnie dla tych środków transportu oraz robotów, aby odwiedzający profesjonaliści mogli podziwiać najnowsze osiągnięcia i odkrywać nowe technologie i innowacje w jednym miejscu.

Czołowi producenci pojazdów przemysłowych i wiele największych marek w zakresie osprzętu oraz technologii załadunku prezentować będą swoje najnowsze produkty w sektorze wózków widłowych, systemów przeładunkowych oraz systemów wspomagania kierowców i zarządzania flotą w halach 7, 9 i 10. Kierując się obecnymi wymaganiami w zakresie elektromobilności, prezentowane tutaj produkty obejmują zarówno osprzęt, taki jak innowacyjne nowe urządzenia do obsługi skrzyń ładunkowych, jak i urządzenia bezpieczeństwa i dialogu dla systemów wspomagania kierowcy czy nowe modele kabin do elektrycznych wózków widłowych. Kompaktowe, wielokierunkowe ładowarki boczne i inne rozwiązania automatyki AGV uzupełniają ten zestaw. Dwa nowe, odkryte obszary otwarte dla LogiMAT między halami 8 i 10 są polem przeznaczonym do pokazów nowych wózków widłowych na żywo.

Twórcy i dostawcy oprogramowania intralogistycznego, zlokalizowani w hali 8 i części sąsiedniej hali 6, prezentują wykorzystanie sztucznej inteligencji do swoich najnowszych rozwiązań. Wystawcy pokazują, w jaki sposób oferowane przez nich rozwiązania programistyczne i nowe funkcje znajdują zastosowanie w systemach telematyki, zarządzania transportem i zarządzania magazynem. Prezentują także najnowsze rozwiąz...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy