Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

4 stycznia 2019

POD NASZYM PATRONATEM: Cold Chain Poland 2019

0 235
Transport produktów spożywczych jedną z najtrudniejszych gałęzi logistyki – wyzwania stojące przed operatorami logistycznymi.

Transport produktów spożywczych jedną z najtrudniejszych gałęzi logistyki – wyzwania stojące przed operatorami logistycznymi.

POLECAMY

Transport (zarówno lądowy, jak i morski oraz powietrzny), jest wymagającą i skomplikowaną gałęzią biznesu. Obłożony jest wieloma regulacjami oraz zasadami przewozu towarów. Szczególnie trudny jest jednak transport produktów świeżych oraz mrożonych – wiąże się z koniecznością zachowania nieprzerwanego łańcucha chłodniczego. Co to oznacza dla przewoźników?

Urządzenia w chłodniczym łańcuchu dostaw

Na samym początku warto zwrócić uwagę na wszelkie urządzenia pojawiające się w całym łańcuchu dostaw w temperaturze kontrolowanej. Dotyczy to zarówno magazynu(chłodni), jak i samych środków transportu. Sprzęt ten ma nie tylko pozwolić na zachowanie idealnej temperatury (innej dla różnych produktów), ale także jak najbardziej ułatwić pracę, czyli załadunek i rozładunek – należy pamiętać, jak cenny w przypadku chłodniczego łańcucha dostaw jest czas i odporność na warunki zewnętrzne.  

Zróżnicowanie temperatur, w których muszą być przechowywane produkty spożywcze

Choć w lodówce konsumenta zwykle żywność przechowywana jest w jednej, stałej tempera...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy