Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

5 października 2017

Poczta Polska z nową maszyną paczkową

0 194
Poczta Polska podpisała umowę na dostawę, instalację i uruchomienie wraz z serwisem maszyny do opracowywania paczek. Warta 50 mln zł maszyna stanie w przyszłym roku w Zabrzu.

Nowoczesny sorter wpisuje się w strategię Poczty na lata 2017-2021, której jednym z filarów jest rozwój usług paczkowo-kurierskich.

POLECAMY

Liczba przesyłek dostarczanych przez Pocztę Polską stale się zwiększa. W 2016 r. klienci nadali blisko 70 milionów paczek. Klienci coraz liczniej kupują towary w Internecie a Poczta dostarcza je pod wskazany adres. Poczta Polska obserwując trendy - głównie rozwój eCommerce – osiąga rynkowe tempo wzrostu liczby przesyłek KEP dynamicznie rozwijając współpracę z Klientami umownymi/biznesowymi. Wg. ostatnich danych z platformy Shoper, klienci najchętniej wybierają dostawę zamówionych produktów kurierem, w tym kurierem Poczty Polskiej. Drugim co do popularności wyborem klientów jest list polecony.

Dostosowujemy infrastrukturę Poczty Polskiej do zmieniającego się rynku pocztowego i kurierskiego. Nowoczesny sorter wpisuje się w nową strategię Poczty, której jednym z filarów jest rozwój usług paczkowo-kurierskich. Realizujemy plany rozwojowe, wymagające nakładów inwestycyjnych na średniorocznym poziomie blisko 400 mln złotych - mówi Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej.

Nowy sorter obsłuży do 2,5 mln p...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy