Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

2 marca 2020

PIERWSZE PACZKOMATY® JUŻ DZIAŁAJĄ W AUSTRII

0 331
InPost – lider nowoczesnej logistyki w Polsce – uruchomił pierwsze Paczkomaty® w austriackim Salzburgu. W czerwcu 2019 roku InPost wygrał przetarg na dostawę maszyn dla miasta i zawarł umowę z Salzburg AG. Do 2024 roku firma dostarczy do 1000 Paczkomatów® w rejon Salzburga.

Na ulicach Salzburga stoją najnowsze modele Paczkomatów® – NEW FM. InPost wspiera austriackiego partnera w zakresie know-how i usług posprzedażowych, odpowiada także za bieżący serwis maszyn.

POLECAMY

Europa Zachodnia ma znacznie lepiej rozwiniętą infrastrukturę logistyczną – stąd boom na Paczkomaty® jest tam nieco opóźniony. Polacy od lat nie wyobrażają sobie odbioru e-zakupów bez Paczkomatów® InPost. Jestem przekonany, że coraz silniejsza presja na automatyzację usług, nacisk na rozwiązania proekologiczne przy jednoczesnym braku rąk do pracy – przyspieszy popularyzację naszych rozwiązań w Europie. Paczkomaty® InPost są realną alternatywą dla klasycznych dostaw kurierskich lub dla odbioru przesyłek z przypadkowych i nieustandaryzowanych punktów odbioru typu kioski, sklepy czy stacje benzynowe. Ważne jest, że InPost nie tylko dostarcza i instaluje, ale też serwisuje maszyny – ten model współpracy na rynkach europejskich zapewni nam wieloletni strumień przychodów – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Dzisiejsze innowacje to rozwiązania jutra. Właśnie dlatego Salzburg AG realizuje projekty, dzięki którym przyszłość jest jeszcze bardziej fascynująca. Dowodem na siłę innowacji w Salzburg AG, z której wkrótce skorzystają nasi klienci, jest MYFLEXBOX podkreślają przedstawiciele Salzburg AG.

Austria nie jest jedynym rynkiem, na którym pojawiły się urządzenia InPost – w poprzednich latach Paczkomaty® zostały dostarczone także operatorom w takich krajach, jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Słowenia, Islandia, Irlandia, Kanada, Kolumbia, Brazylia i Australia.

Systematycznie rośnie zapotrzebowanie na usługi InPost – liczba Paczkomatów® (6000 urządzeń w Polsce) przekroczyła skalę placówek własnych Poczty Polskiej.

Aż 63% kupujących w Internecie deklaruje, że najczęściej korzystają z usług oferowanych przez InPost– to najwyższy wynik wśród wszystkich firm logistycznych działających w Polsce.

W listopadzie 2019 roku InPost zawarł bezpośrednią umowę na obsługę dostaw i zamówień z AliExpress, globalną platformą z Grupy Alibaba. Tym samym stał się dla AliExpress strategicznym partnerem w Polsce. Od 21 listopada 2019 roku klienci platformy mogą odebrać przesyłki z Chin w Paczkomatach® InPost w całej Polsce. Taka opcja dostawy jest dostępna bezpośrednio na stronach AliExpress podczas dokonywania zakupu, tak jak w polskich sklepach internetowych. Według danych Gemius z oferty światowego giganta branży e-commerce skorzystał już co ósmy polski internauta – jest on w samej czołówce najczęściej wybieranych platform zakupo...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy