Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

7 maja 2018

Panasonic prezentuje Toughpad FZ-M1

0 347
Panasonic wprowadza na rynek nowy w pełni wzmocniony tablet FZ-M1 z wbudowaną kamerą Intel RealSense do przetwarzania obrazów 3D w ruchu. Urządzenie sprawdzi się m.in. w branży logistycznej, służbie zdrowia, policji czy też pracy agentów ubezpieczeniowych

Poręczny 7-calowy Toughpad FZ-M1 z kamerą Intel RealSense D410 jest w pełni wzmocniony i działa w oparciu o system operacyjny Windows. Urządzenie umożliwia pracownikom mobilnym wykonywanie dokładnych pomiarów 3D w terenie i przetwarzanie ich w innych aplikacjach biznesowych.

POLECAMY

Model znalazł już zastosowanie wśród pracowników służby zdrowia. Za pomocą tabletu z kamerą 3D możliwa jest m.in. obserwacja i dokładny pomiar ran. Dzięki temu dokumentację medyczną można przygotować szybciej niż przy użyciu tradycyjnych metod, a następnie dostęp do niej ma większa liczba pielęgniarek i lekarzy. 

Specjalistom zajmującym się zarządzaniem i utrzymaniem infrastruktury Toughpad FZ-M1 RealSense pozwala m.in. na szybki i dokładny pomiar pęknięć w mostach czy budynkach bez konieczności korzystania z drabiny. Można go również wykorzystywać do robienia zdjęć instalacji, takich jak rurociągi. Dokumentacja taka sprawdza się w raportach serwisowych oraz w trakcie napraw.

W branży logistycznej rozwiązanie możne posłużyć do pomiaru towarów, by jak najlepiej wykorzystać powierzchnię magazynową i załadunek pojazdu. 

Z kolei pracownicy firm ubezpieczeniowych, podobnie jak policjanci mogą użyć tabletu z kamerą do przygotowania dokładnej dokumentacji z miejsca wypadku samochodowego lub zbrodni.

Intel RealSense dzi...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy