Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

19 października 2018

Orange i Cyfrowy Polsat z najlepszymi raportami

0 335
Eksperci, dziennikarze i internauci ocenili raporty oraz sprawozdania przedstawiające informacje niefinansowe firm i organizacji. W 12. edycji Konkursu Raporty Społeczne udział wzięła rekordowa liczba 49 publikacji.

W głównych kategoriach zwyciężyły raporty: Orange Polska i Cyfrowy Polsat. Nagrodzone i wyróżnione zostały także: ING Bank Śląski, Kompania Piwowarska, LPP, MPWiK S.A. we Wrocławiu, Śnieżka oraz Fundacja Janaszka PODAJ DALEJ i Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. Konkurs Raporty Społeczne organizowany jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte.

POLECAMY

Co roku rośnie liczba raportów i sprawozdań zgłaszanych do Konkursu Raporty Społeczne. W 12. edycji Konkursu udział wzięło 49 publikacji - raportów z zakresu społecznej odpowiedzialności/zrównoważonego rozwoju, raportów zintegrowanych oraz sprawozdań na temat informacji niefinansowych przygotowanych zgodnie z wymogami unijnej dyrektywy 2014/95/UE. Zgłoszone publikacje ocenione zostały przez eksperckie jury, złożone ze specjalistów zarówno z dziedziny ekonomii, ochrony środowiska, spraw społecznych, jak i społecznej odpowiedzialności biznesu. Wszystkie raporty i sprawozdania wzięły także udział w głosowaniu internautów. Gala podsumowująca 12. edycję Konkursu Raporty Społeczne odbyła się 19 października w Warsaw Trade Tower. Relacjonowana była na żywo na facebookowym profilu Konkursu. Na stronie https://www.facebook.com/RaportySpoleczne dostępny jest zapis wideo wydarzenia. 

Przygotowanie raportu dotyczącego informacji niefinansowych to wielomiesięczny, żmudny proces, możliwy do zrealizowania dzięki nastawieniu na współpracę oraz otwartości firm i organizacji na dialog z interesariuszami. Kryteria, którymi kierujemy się przy ocenie publikacji zgłaszanych do Konkursu „Raporty Społeczne” to kompletność, zaufanie, komunikacja. Wyłonienie najlepiej sporządzonych raportów ma więc na celu docenienie tych firm i organizacji, które przygotowują i prezentują swoje publikacje w sposób staranny,  przemyślany i wiarygodny - mówi Dominika Bettman, przewodnicząca Jury Konkursu Raporty Społeczne, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Z roku na rok zauważamy, że jakość zgłaszanych do konkursu raportów wzrasta i pojawia się coraz więcej raportów zintegrowanych. W tegorocznej rekordowej edycji aż 92% raportów zostało przygotowanych zgodnie z międzynarodowym standardem Global Reporting Initiative (GRI), spośród raportów zintegrowanych już 58% było poddane weryfikacji zewnętrznej. Inspirujące jest t...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy