Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

25 lipca 2018

Opakowania na odzież i obuwie dla sklepów internetowych

0 356
Opakowania ecommerce budzą wiele emocji, ponieważ projekty te są wyzwaniem zupełnie odmiennym od zleceń dla tradycyjnych kanałów sprzedaży, a ponadto są nadal nowością na polskim rynku.

Autor: Aleksandra Paluch, innovation designer Smurfit Kappa Polska

POLECAMY

Projektanci opakowań koncentrują się nie tylko nad precyzyjną analizą całego  łańcucha dostaw, w którym należy uwzględnić funkcję maksymalnego zabezpieczenia produktu, ale również starają się zapewnić klientom niepowtarzalne doświadczenia zakupowe. Zapewnienie pozytywnych wrażeń u odbiorcy to marketingowa cecha opakowań produktów, która jest szczególnie istotna dla przedsiębiorców związanych z modą, akcesoriami i dobrami luksusowymi. Na rynku przepełnionym konkurencją, oferującą często identyczne towary, konieczność wyróżnienia się i bycia zapamiętywanym jest niezwykle silna. Dobre opakowanie daje szansę, aby to osiągnąć. 

eCommerce wymusza nowe podejście do opakowań. Dodaje do roli transportowego opakowania zbiorczego cechy opakowania jednostkowego. Często jest także jedynym fizycznym łącznikiem między sklepem a klientem, więc dochodzi konieczność budowania przekazu marketingowego. Nowoczesne opakowania eCommerce dodatkowo muszą łączyć w sobie wiele przeciwstawnych cech. Maksymalnie zabezpieczać towar, lecz nie utrudniać dostępu klientom. Muszą podróżować wieloetapowym łańcuchem dostaw, a jednocześnie prezentować się atrakcyjnie z zewnątrz. I w końcu muszą być dopieszczone marketingowo, ale nie mogą podrażać zamówienia. Sprawia to, że zaprojektowanie optymalnego opakowania eCommerce jest każdorazowo niemałym wyzwaniem, a zrealizowane...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy