Odliczamy dni do targów Modernlog!

AKTUALNOŚCI

Coraz bliżej do Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, które odbędą się już 31.05-3.06 w Poznaniu. W tym roku teren MTP opanują wystawcy z Polski i zagranicy, maszyny w akcji i spotkania eksperckie. Nie zabraknie także networkingu czy punktów konsultacyjnych dla osób zainteresowanych inwestycją w nowe technologie.

Już wkrótce serce logistyki zabije w Poznaniu, a pawilon szósty MTP wypełni gwar rozmów biznesowych, szum maszyn i dyskusje z ekspertami w ramach Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog (31.05-3.06). Udział w wydarzeniu zapowiedziały firmy z Polski i zagranicy, w sumie w całym bloku targów ITM Industry Europe, Modernlog, Subcontracting i Focast będzie można zapoznać się z ofertą ponad 500 wystawców.  

­– Targi Modernlog stają się coraz bardziej rozpoznawalną marką, która wzbudza zainteresowanie wśród profesjonalistów z branży logistycznej – komentuje Hanna Zdrojewska, Dyrektor Targów Modernlog. – To dla nich budujemy bogaty program wydarzenia, który obejmuje pokazy maszyn w akcji, spotkanie eksperckie Log-Insight oraz dwudniową konferencję Smart Warehouse.  

Pokazy maszyn na żywo – In4Log 

Nieodzowną częścią targów Modernlog są pokazy maszyn w strefie In4Log (Innovation for Logistics Industry), podczas których będzie można z bliska przyjrzeć się pracującym urządzeniom i przekonać się o skuteczności nowoczesnych rozwiązań w magazynach. Co dokładnie w tym roku pokażą wystawcy? Firma AIUT zaprezentuje nowoczesny kompleksowy system intralogistyczny wraz z różnymi modelami robotów mobilnych Formica, które umożliwiają pełną automatyzację transportu wewnętrznego.

Kompleksowo odpowiadamy na potrzebę zautomatyzowanej obsługi zleceń w magazynach i fabrykach. Budujemy magazyny automatyczne i dostarczamy zaprojektowane przez nas zrobotyzowane systemy transportu wewnętrznego. Cieszymy się, że podczas Modernlog możemy zaprezentować, jak nasze rozwiązania spełniają wymagania firm z sektora przemysłu, ale również e-commerce. Odwiedzający targi będą mogli obejrzeć podczas pracy roboty AGV / AMR Formica do transportu dużych ładunków spaletyzowanych o masie do 1500 kg z funkcją samodzielnego załadunku, a także roboty mobilne AIUT do przewozu towarów na wózkach pasywnych lub bezpośrednio na pokładzie. Opowiemy też o możliwościach kastomizacji naszych rozwiązań – mówi Krzysztof Stachowicz, Kierownik Sekcji Automatycznych Systemów Magazynowych w firmie AIUT.

Wśród partnerów technologicznych In4Log znajduje się także firma Aspekt, która dostarcza kompleksowe rozwiązania dla branży produkcyjnej, przemysłowej, handlu detalicznego, e-commerce i logistyki.

W tym roku będzie nas można spotkać w strefie pokazów maszyn na żywo, In4Log. I to nie przypadkowo. Oprócz tego, że jesteśmy firmą technologiczną dostarczającą rozwiązania z zakresu oprogramowania, automatycznej identyfikacji i automatyki przemysłowej to nasza oferta zawiera także oznakowanie magazynów i hal produkcyjnych – objaśnia Marek Kuropieska, Prezes Zarządu Aspekt.Nasze linie dopełnią całości w strefie pokazowej. Na samym stoisku będzie można zobaczyć m.in. rozwiązania z kategorii wearables, które w tym roku szturmem wchodzą na polski rynek czy nasze autorskie rozwiązania, takie tak zautomatyzowane szafy do wydawania urządzeń i automatyczne bramki skanujące. Gości targów zapraszamy do testowania rozwiązań i konsultacji z naszymi ekspertami.

Pokazy maszyn na żywo In4Log organizowane są we współpracy z Wydawnictwem MEDIALOG i partnerami technologicznymi, firmami: ASPEKT, AIUT, Anter System, B3D, Georg UTZ, Holler Polska, Honeywell, IBCS Poland, Jusky, OLEJNIK, POLSAD oraz Redsteel. Prezentacje odbywać się będą codziennie o każdej pełnej godzinie w ramach ekspozycji targowej.

Doświadczeni eksperci i darmowe konsultacje na Modernlog 

Na pierwszy dzień targów organizatorzy zaplanowali premierę spotkania eksperckiego pod nazwą LOG-INSIGHT. Wśród gości przedstawiciele: PepsiCo, Carlsberg Polska, Raben Logistics Polska, Auchan Retail Polska, CHEP, WSL, Done Deliveries, BBSG, GIGLIKE, PSML oraz ECR Polska. Zagadnienia obejmują deficyt pracowników na rynku logistycznym, cyfrowe rozwiązania skupione na potrzebach klienta, wartość kierowców w łańcuchach dostaw i praktyczne aspekty ograniczania emisji CO2.

Konferencja Smart Warehouse odbędzie się natomiast 1 i 2 czerwca. To tutaj spotkają się eksperci z zakresu automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji pracy, aby w ramach pięciu paneli dyskusyjnych podzielić się swoją wiedzą z gośćmi targowymi. Spotkanie pierwszego dnia otworzy #logistyka e-commerce z udziałem Mirka Grala (Last Mile Experts), Arkadiusza Kawy (Łukasiewicz-PIT), Damiana Kołaty (Cushman&Wakefield) i prowadzącej – Marty Cudziło (Łukasiewicz-PIT). Drugi dzień rozpocznie wystąpienie Krzysztofa Maśnego. W pozostałych panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele m.in.: AiQ Robots, ABB, FANUC, Geek +, GXO, GIGLIKE, Graphene Partners, Jungheinrich Polska, OMRON, PSI Polska, PSML, SICK, MIELE, MW Logistics, Łukasiewicz-PIT, a za moderację odpowiedzą Ilona Miziewicz-Groszczyk (Europa Systems), Magda Libiszewska, Artur Olejniczak (WSL), Piotr Sędziak (Orbico Supply) i Dominik Jańczak (Logistics Manager). Swoją ofertę zaprezentują również Ferag, Reflex Logistics Solutions (Hardis Group) oraz WDX.

W tym roku koncepcja konferencji została rozwinięta o scenę partnerów, strefę networking oraz bezpłatne konsultacje z ekspertami Łukasiewicz-PIT. To do nich będzie można zwrócić się z konkretnymi pytaniami o koszty i spodziewane efekty, a także sposoby na automatyzację magazynów, stanowisk pracy, wózki AGV w magazynie, systemy kompletacji, magazynowanie towarów niebezpiecznych i technologie dla e-commerce.

Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog potrwają od 31 maja do 3 czerwca 2022 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie odbędą się także: Targi ITM Industry Europe, Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Forum Odlewnicze Focast.

Przypisy