Oddaj głos na najlepsze projekty eliminujące papierowe dokumenty

AKTUALNOŚCI

W czwartej edycji konkursu Kod Innowacji GS1 Polska współzawodniczą najbardziej innowacyjne wdrożenia eliminujące dokumenty papierowe w organizacjach. W tym roku rywalizuje 7 organizacji. Jeszcze można oddać głosy na najlepsze projekty!

Do rywalizacji zgłosiły się firmy, które wdrożyły projekty paperless w ostatnim roku. Są wśród nich Maspex, Podwawelska Spółdzielnia Spożywców Społem, a także AG Consult, Green Transit, Snarto, Trans Assist oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

– Tegoroczna edycja konkursu potwierdza, że pandemia przyspieszyła wdrażanie cyfrowych rozwiązań w organizacjach. Coraz częściej też jedną z przyczyn digitalizacji procesów jest zrównoważony rozwój. Biznes dostrzega konieczność oszczędności zasobów i surowców naturalnych – komentuje Marta Szymborska, menedżer ds. komunikacji i CSR w GS1 Polska. 

Kto zawalczy o nagrodę w tym roku?

Wiele rozwiązań zgłoszonych do konkursu Kod Innowacji 2022 poświęconych jest wyeliminowaniu „papierologii” w procesach logistycznych. Platformy Snarto, Trans Assist oraz GreenTransit postawiły na wdrożenia elektronicznych listów przewozowych, w połączeniu z pozostałymi dokumentami logistycznymi.

Grupa Maspex, jeden z największych producentów spożywczych w Polsce, wprowadziła z kolei podpis biometryczny. Pozwoliło to zmniejszyć liczbę drukowanych dokumentów magazynowo-logistyczno-transportowych o połowę. Standardy GS1 wykorzystała także firma AG Consult, eliminując papier w transakcjach magazynowych. 

Podwawelska Spółdzielnia Spożywców Społem wdrożyła aplikację Jretail, która wykorzystuje kod kreskowy EAN-13 do inwentaryzacji produktów. Z kolei Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Warszawie wyeliminowało m.in. papierowe potwierdzenia odbioru wyrobów medycznych ze szpitalnego magazynu.

Więcej o edycji 2022

Prestiżowa nagroda konkursu Kod Innowacji przyznawana jest przez niezależne jury od 2018 roku. Grono laureatów co roku powiększa się o polskie firmy lub instytucje. W konkursie przyznaje się również nagrodę publiczności. Wszystko po to, by promować najlepsze rozwiązania i ich efekty, wspierając rozwój biznesu.

Swój głos na najlepsze wdrożenie mogą oddać internauci. Link do głosowania publiczności: https://www.kodinnowacji.pl/glosowanie

Laureaci zostaną ogłoszeni 3 listopada 2022 roku podczas konferencji Kod Innowacji, na którą zapisać można się tu: https://kodinnowacji.pl/

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: ICAN, „Forbes”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Menedżer Zdrowia”, „TSL Biznes”, „Nowoczesny Magazyn”, „Logistyka a Jakość”, Logistics „Manager”, „Logistyka”, Pracujwlogistyce.pl, Kaizen, Logistyczny.com.

Przypisy