Nowość na rynku: wózki widłowe i sprzęt magazynowy Bobcat

AKTUALNOŚCI


Niedawno rynek logistyki wzbogacił się o nową markę wózków widłowych: Bobcat. Marka ta jest znana na całym świecie z szerokiej oferty maszyn wykorzystywanych w budownictwie, rolnictwie, kształtowaniu krajobrazu, rozbiórkach, recyklingu i w wielu innych branżach. Ładowarki i podnośniki teleskopowe Bobcat, mogą być wyposażone w osprzęt taki jak łyżki, chwytaki, chwytaki do bali, pojemniki wywrotowe czy widły paletowe i są często wykorzystywane do przenoszenia materiałów i prac logistycznych. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że produkty siostrzanej spółki Doosan Industrial Vehicle (DIV) – wózki widłowe i sprzęt magazynowy – stały się obecnie częścią rodziny Bobcat. Maszyny te będą produkowane w dobrze znanych barwach Bobcat od 1 stycznia 2024 r.

Historia wózków widłowych Bobcat sięga roku 1968, gdy pierwszy wózek widłowy w Korei Południowej został wyprodukowany pod marką Daewoo. W 2005 r. firma została przejęta przez Doosan, a w 2011 r. powstała spółka DIV jako część Doosan Infracore. W 2021 roku Doosan Bobcat przejęła całą firmę wraz ze wszystkimi jej elementami organizacyjnymi. Przejęcie objęło dwa zakłady w miastach Incheon (Korea) i Yanta (Chiny), gdzie produkowane są wózki widłowe, a także zakład w Lübben (Niemcy), gdzie wytwarzane są wózki paletowe i sztaplarki. Firma działa obecnie w ponad 90 krajach.

Magazyny i kontrola produktów

W 1993 r. DIV rozpoczęła sprzedaż w Europie z oddziału w Belgii.  W 2007 r. firma otworzyła magazyn oraz centrum dystrybucji wózków widłowych, sprzętu magazynowego i części zamiennych w Sint-Niklaas w Belgii. Europejska siedziba główna DIV również znajduje się w Sint-Niklaas, gdzie mieszczą się działy sprzedaży, marketingu, obsługi klienta, pomocy technicznej, administracji i kadr.

Oddział firmy, obecnie noszącej nazwę Doosan Bobcat Belgium, przejdzie szereg zmian, związanych z inwestycją rzędu około dwóch milionów euro. Biura są modernizowane i wyposażane zgodnie z identyfikacją wizualną firmy Bobcat, tworząc nowoczesne i atrakcyjne miejsce pracy. Ponadto obiekty kontroli technicznej, kontroli dostaw i obsługi są rozbudowywane i modernizowane. Instalowane są nowe mosty podnoszone i lakiernia. Oprócz Sint-Niklaas, DIV posiada biura sprzedaży we Francji, Włoszech i Niemczech. W innych krajach firma współpracuje z dystrybutorami.

Oferta produktów

Oferta Bobcat sprzętu do logistyki i transportu bliskiego materiałów obejmuje obecnie różne linie produktów: serię wózków widłowych z silnikami wysokoprężnymi o udźwigu 2–16 t., serię wózków widłowych LPG o udźwigu 2–7 t. oraz serię elektrycznych wózków widłowych o udźwigu 1,2–10 t. Ten ostatni segment obejmuje również linię trójkołowych wózków widłowych do prac lekkich 1,2–2 t. Sprzęt magazynowy obejmuje wózki paletowe, sztaplarki i wózki wysokiego składowania.

Podczas ostatnich targów LogiMAT w Stuttgarcie w Niemczech, Doosan Bobcat zaprezentowała szereg nowych maszyn. Prezentowany był nowy wózek widłowy B80NS, który należy do serii wózków widłowych z przeciwwagą o udźwigu 8–10 t. Ponadto pokazano dwa prototypy: trójkołowy elektryczny wózek widłowy B18NT z akumulatorem litowym oraz wodorowy wózek widłowy B30X-7 Plus.

Dziedzictwo marki Bobcat

Zgodnie z deklaracją umieszczoną na stronie internetowej, celem firmy DIV jest wprowadzenie na rynek prostych i wydajnych maszyn, które zapewniają operatorowi komfort i są przyjazne dla środowiska. Ambicje te jasno wskazują, że obie firmy doskonale pasują do siebie, z uwagi na podobne zasady i wartości biznesowe. Obie firmy również inwestują intensywnie w rozwój innowacji, aby opracować wartościowe i niezawodne produkty dla swoich klientów, by mogli oni pracować wydajnie i uzyskać optymalny zwrot ze swojej inwestycji. Dzięki integracji z Doosan Bobcat, DIV może korzystać z rozbudowanych ośrodków badawczo-rozwojowych Bobcat, fascynujących innowacji w zarządzaniu maszynami, wiedzy ekspertów w dziedzinie marketingu oraz rozbudowanej sieci dealerów, podczas gdy Bobcat posiada teraz praktycznie kompletną ofertę maszyn kompaktowych.

Więcej informacji na temat firmy Bobcat oraz jej produktów można znaleźć na stronie www.bobcat.com i https://wdx.pl/.

Przypisy