Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

25 czerwca 2018

Logistyczna modernizacja w browarze z wielu perspektyw

149
Dobierając swoich dostawców, browar Heinekena w brytyjskim Tadcaster stosuje złożone procedury selekcji, uwzględniające zróżnicowane punkty widzenia zainteresowanych stron. Nie inaczej było w przypadku modernizacji floty wózków widłowych.

Mimo holenderskich korzeni marki, działający w Wielkiej Brytanii oddział Heinekena doskonale wpisuje się w piwną kulturę Wysp. W związku z żywą dzięki ich mieszkańcom tradycją spędzania czasu w pubach, spółka-córka firmy - Star Pubs & Bars - prowadzi około 1050 lokali tego typu. Z uwagi na budowaną w Zjednoczonym Królestwie przez lata - a u nas dopiero się budzącą - świadomość konsumentów na temat różnorodności stylów piwnych, w portfolio Heineken UK jest przeszło 50 marek - włącznie z bogatą reprezentacją cydrów. Dość obrazowy w tym kontekście jest fakt, że firma zużywa do ich produkcji około 30 proc. jabłek zbieranych w Wielkiej Brytanii. Co istotne, w 2016 roku 79 proc. kupowanych przez koncern owoców pochodziło z gospodarstw prowadzących uprawę zrównoważoną ekologicznie. Ograniczenie negatywnych skutków funkcjonowania firmy dla środowiska realizowane jest nie tylko w ten sposób. Dzięki wielomilionowym inwestycjom w przeciągu kilku lat udało się je znacząco zredukować zużycie surowców oraz ilość szkodliwych substancji powstających jako uboczny skutek działalności. By wyprodukować litr piwa w 2017 roku potrzeba było o 9 proc. mniej wody i o 23 proc. mniej prądu niż w 2013. Emisja dwutlenku węgla do atmosfery spadła przy tym o 50 proc. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu do zasilania zakładów źródeł energii odnawialnej - pochodzi z nich aż 84 proc. zużywanego prądu - oraz modernizacjom, między innymi w zakresie taboru intralogistycznego. Proces selekcji dostawcy wózków dla Heineken UK dobrze ilustruje pieczołowitość, z jaką firma dobiera swoich partnerów biznesowych. Kontrahenta wyłoniono w toku wieloetapowej i wielomiesięcznej procedury, w którą była zaangażowana zarówno kadra zarządcza, jak i pracownicy liniowi.

POLECAMY

Pierwsze kroki

Nasza współpraca z obecnym dostawcą rozpoczęła się przesłaniem standardowej prośby o wycenę, opracowaną wspólnie z globalnym działem zamówień. Złożyliśmy ją równolegle do reprezentantów wszystkich działającyc...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy