Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

12 października 2017

Linie lotnicze West Atlantic zamieniły dokumentację papierową na wzmocnione tablety Panasonic

0 355
West Atlantic, europejskie linie lotnicze cargo wprowadziły elektroniczny system zarządzania informacją, tzw. Electronic Flight Bags (EFB). Zastępuje on papierową dokumentację lotniczą, zapewniając efektywne zarządzanie procesami logistycznymi.

West Atlantic Group to spółka holdingowa dwóch europejskich przewoźników, West Air Sweden i Atlantic Airlines, specjalizująca się transporcie przesyłek pocztowych, towarów niebezpiecznych i ładunków drobnicowych.

POLECAMY

Przez lata linie korzystały z papierowej dokumentacji lotniczej. Były to tradycyjne segregatory zawierające liczne instrukcje, mapy i informacje o załadunku. Aby ograniczyć ilość materiałów fizycznie znajdujących się na pokładzie samolotu i jednocześnie zapewnić załodze łatwy i szybki dostęp do informacji, West Atlantic wprowadziło tablety Toughpad FZ-G1. Dostarczono je co najmniej 25 załogom, a każda z nich została wyposażona w dwa takie urządzenia – po jednym dla każdego z dwóch pilotów na pokładzie. 

EFB zaprojektowano tak, by mógł całkowicie zastąpić dokumentację papierową, w tym instrukcje użytkowania statku powietrznego, instrukcje operacyjne oraz mapy nawigacyjne. Dzięki digitalizacji wszystkich informacji i wykorzystaniu tabletów FZ-G1 załoga...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy