Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

3 marca 2020

Kuehne + Nagel z sukcesem kończy 2019 rok

0 295
•Spedycja morska i drogowa: wzrost wolumenu i zysków •Spedycja lotnicza: odporna mimo destabilizacji rynkowej •Logistyka kontraktowa: widoczne efekty restrukturyzacji •Wzrost generowanych wolnych przepływów pieniężnych o 664 mln CHF •Propozycja dot. dywidendy w wysokości 4,00 CHF za akcję* •Koncentracja w 2020 roku: inwestycje w regionie Azji i Pacyfiku oraz zrównoważony rozwój

W poprzednim roku obrachunkowym Grupa Kuehne + Nagel po raz kolejny odnotowała znaczną poprawę wyników finansowych. W porównaniu z rokiem poprzednim zarówno obrót netto, jak i zysk brutto wzrosły odpowiednio o 1,5% do 21,1 miliarda CHF oraz o 3,5% do 8,0 miliarda CHF. Zysk EBIT wzrósł o 7,5% do 1,1 miliarda CHF, przekraczając tym samym po raz pierwszy wartość miliarda CHF. Zysk w tym roku wzrósł o 3,6% do 800 mln CHF.

POLECAMY

Mimo wahań koniunkturalnych w gospodarce rynkowej, obrana przez nas strategia rozwoju przynosi oczekiwane rezultaty. Nasze podejście do obsługi klienta, efektywności kosztowej, digitalizacji i systemów operacyjnych, szczególnie w ramach transportu morskiego i drogowego, torują drogę do sukcesu. Udało nam się utrzymać stabilną sytuację finansową w podatnej na wahania branży lotniczej. Restrukturyzacja w dziale logistyki kontraktowej doprowadziła do znacznej poprawy wyników - komentuje Dr Detlef Trefzger, dyrektor generalny Kuehne + Nagel International AG.

Spedycja morska

 

W 2019 roku Kuehne + Nagel nadal wzmacniało swoją pozycję lidera rynku transportu morskiego. Obrót netto wzrósł o 4,6% do 7,5 mld CHF, a zysk brutto o 3,8% do 1,5 mld CHF. Mimo stagnacji panującej na rynku, dywizja morska, dzięki strategii skoncentrowanej na rozwój i zapewnianiu wysokiej jakości serwisu, ponownie osiągnęła wzrost. Podsumowując, wysłano 4,9 milionów standardowych kontenerów (TEU), jest to o 171 000 TEU więcej niż w ubiegłym roku (wzrost o 3,6%).EBIT wzrósł o 9,1% do 456 mln CHF w porównaniu z rokiem poprzednim. W ramach spedycji morskiej stosunek wskaźnika EBIT do zysku brutto wzrósł do 29,6%, co jest jednym z najlepszych wyników w branży.

Spedycja lotnicza

Wyraźny spadek popytu w roku obrotowym 2019, szczególnie w kluczowych branżach europejskich i w sektorze towarów łatwopsujących się, spowodował spadek obrotów netto do 4,7 miliarda CHF. Wolumen lotniczy w Kuehne + Nagel spadł o 5,7% w porównaniu z rokiem poprzednim do 1,6 miliona ton.

Dzięki konsekwentnemu rozszerzaniu oferty usług, ko...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy