Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

28 czerwca 2019

Kierunek logistyka WZ UŁ z międzynarodową akredytacją branżową ELA

0 370
Kierunek logistyka otrzymał akredytację na zgodność z wymogami międzynarodowego certyfikatu ELA (European Logistics Association), który potwierdza, że programy studiów I i II stopnia są dostosowane do najnowszych światowych standardów kształcenia w zakresie logistyki oraz zarządzania łańcuchem dostaw.

Przyszli absolwenci studiów I i II stopnia, którzy będą posiadać stosowne doświadczenie zawodowe, mogą ubiegać się o certyfikat European Junior Logistician oraz European Senior Logistician. 

POLECAMY

Jak wynika z Raportu Rocznego 2018 Transport Logistyka Polska, jednym z największych problemów sektora jest brak pracowników. Kierunek logistyka na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego powstał już w 2007 roku jako jeden z pierwszych w Polsce w odpowiedzi na wysokie zapotrzebowanie zgłaszane przez pracodawców z sektora TSL (Transport-Logistyka-Spedycja). Studia logistyczne na Wydziale Zarządzania UŁ skoncentrowane są na procesach transportowo-magazynowych (poziom licencjacki) oraz organizacji przepływu towarów w łańcuchach dostaw i procesach zakupowych (poziom magisterski), a ich program opiera się na najnowszej wiedzy teoretycznej i praktycznej, spełniającej światowe standardy edukacyjne. Potwierdzeniem tego jest pozytywny wynik akredytacji kierunku na zgodność ze standardami ELA (European Logistics Association). Kierunek logistyka na Wydziale Zarządzania UŁ spełnił wymagania akredytacyjne w 91% (pozytywny poziom od 80%), co jest jednym z najlepszych rezultatów w Polsce.

Absolwenci studiów I i II stopnia, którzy będą posiadać wysoką średnią ocen i stosowne doświadczenie zawodowe mogą ubiegać się o certyfikat European Junior Logistician (po 2 latach na samodzielnym stanowisku w logistyce) oraz European Senior Logistician (po 5 latach na samodzielnym lub kierowniczym stanowisku w logistyce)...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy