Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

15 stycznia 2019

Inwestycje, innowacje, inicjatywy - czyli Grupa Raben w 2018 roku

0 356
Problemy, z jakimi boryka od lat się branża logistyczna, związane choćby z deficytem pracowników czy unijnymi regulacjami, nie ustały wraz z nadejściem 2018 roku. Jednak Grupa Raben dobrze poradziła sobie w tych niełatwych warunkach, czego dowodem są liczne inwestycje.

Otwarcie trzech nowych oddziałów w Polsce i jednego w Czechach. Uruchomienie własnej, niezależnej sieci transportowej w Niemczech, przejęcie kolejnej spółki i uruchomienie nowych,  międzynarodowych połączeń, w tym m.in. do Włoch. Do tego jubileusz 15-lecia obecności na Ukrainie oraz nowy magazyn na Węgrzech. Ponadto inwestycje w tabor, rozwój kompetencji pracowników, działania na rzecz środowiska i liczne nagrody. Tak w skrócie Grupa Raben może podsumować 2018 rok.

POLECAMY

Rok 2018 był z pewnością rokiem pełnym wyzwań. Trudna sytuacja na rynku pracy, braki kierowców i magazynierów oraz rosnące koszty w połączeniu z chęcią i czasem koniecznością inwestowania w nowe rozwiązania i w rozwój, powodują że kolejne lata będą okresem testów i nieustannego sprawdzianu dla operatorów logistycznych i firm transportowych – podsumowuje Janusz Anioł, Dyrektor Generalny Raben Logistics Polska. 

Raben w Polsce

W kwietniu 2018 r. miało miejsce oficjalne otwarcie obiektu w Chlebni, dokąd przeniósł się oddział z Grodziska Mazowieckiego. Na inwestycję, którą zrealizował Panattoni Europe, złożyły się tzw. magazyn przeładunkowy o powierzchni ok. 8000 m² oraz magazyn wysokiego składu o powierzchni 34 000 m2, który może pomieścić ok. 50 000 palet. Dzięki temu obiekt codziennie jest w stanie obsłużyć ponad 4000 przesyłek oraz ok. 265 samochodów. 

Niespełna pół roku później nastąpiła przeprowadzka oddziału w Czechowicach-Dziedzicach do nowej siedziby na terenie 7R Beskid Park – nowoczesnego kompleksu, w którym Raben Logistics Polska ma do dyspozycji 3440 m2 powierzchni magazynu przeładunkowego klasy A i ponad 500 m2 biur. 

Oba obiekty znajdują się w niezwykle dogodnych lokalizacjach, a przy ich budowie położono szczególny nacisk na bezpieczeństwo i ekologię. Z myślą o tym zastosowano m.in. nowoczesne rozwiązania przeciwpożarowe, świetliki dachowe, oświetlenie LED czy promienniki gazowe ogrzewające pomieszczenia. W międzyczasie otwarto nową lokalizację oddziału w Opolu, który mieści się w nowo wybudowanych halach CTP. Raben użytkuje tam magazyn o powierzchni 3000 m2 wyposażony w 20 ramp załadunkowych.

Jesteśmy zadowoleni z wyników i wzrostu, który udało nam się uzyskać w minionym roku. To, co cieszy szczególnie, to portfolio naszych lojalnych klientów i wieloletnia współpraca z wieloma z nich. Dobrym przykładem takiej współpracy jest Nivea Polska czy firma Henkel, z którymi współpracujemy już ponad 20 lat; dla tej ostatniej właśnie powstaje w Robakowie nowa hala przygotowana do obsługi towarów kosmetycznych mówi Janusz Anioł. W 2019 roku i kolejnych latach będziemy kontynuować naszą strategię działania polegającą na stabilności, wysokiej jakości usług i konkurencyjności opartej przede wszystkim na partnerstwie z klientami – dodaje.

Za zachodnią granicą

Po intensywnym roku 2017 na rynku niemieckim Raben bynajmniej nie zwolnił tempa. Styczeń 2018 przyniósł uruchomienie własnej, niezależnej sieci transportowej, liczącej 32 oddziały i 46 lokalizacji, zatrudniającej niemal 3 000 pracowników oraz dysponującej flotą ok. 2 000 pojazdów. Przedsięwzięcie to jest kamieniem milowym dla Raben Trans European Germany, ponieważ zapewniło firmie pozycję, w której może oferować niezależne usługi transportowe i spedycyjne dla klientów w całym kraju i na liniach międzynarodowych. Uruchomienie własnej sieci było możliwe dzięki wzrostowi organicznemu oraz przejęciom lokalnych spółek logistycznych, prowadzonym od końca 2016 r. W ramach uzupełnienia i rozwoju sieci, jesienią 2018 dołączyła do firmy spółka TGL TransportLogistik w Schüttorf, którą Grupa Raben przejęła od Grupy spółek THE GREENLINE. We wrześniu Raben Trans European Germany otworzył nową centralę spółki w Mannheim oraz rozbudował oddział w Gütersloh.

Jestem bardzo zadowolony z naszego stałego i zrównoważonego ...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy