Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

4 stycznia 2018

Intralogistyczne podsumowanie roku w 3 odsłonach

48
Automatyka, rozwiązania ściśle dostosowane do potrzeb klientów, logistyka jako usługa oraz gospodarczy optymizm - to według trójaspektowego podsumowania roku 2017 najważniejsze trendy, które wywrą wpływ na przyszłość transportu wewnętrznego.

Starając się podsumować miniony rok, dokonaliśmy przeglądu produktów nagrodzonych w najważniejszym konkursie branży intralogistycznej, przeanalizowaliśmy, po jakie rozwiązania sięgano w polskich wdrożeniach oraz sprawdziliśmy, co o sytuacji na rynku mówią prognostyczne wskaźniki gospodarcze dla sektora produkcji.

Miniony i kolejny rok z perspektywy IFOY

Nagrody IFOY 2017 zdominowała kwestia elastycznych rozwiązań automatyzacyjnych - i to nie tylko w kategorii AGV. Nagrodę wózka roku otrzymał pierwszy autonomiczny pojazd do kompletacji poziomej „zapełniający lukę pomiędzy robotyką a intralogistyką” i pozwalający zwiększyć wydajność procesów nawet o 47 proc. W kategorii AGV wyróżniono samobieżną, dopasowaną do regałów platformę pozwalającą przewozić ładunki do 7,5 tony. Doceniono także system zarządzania flotą, lokalizujący na bieżąco wózki i pozwalający optymalizować ich trasy oraz ciągnik z możliwością automatycznego rozładunku i załadunku towarów - bez konieczności fizycznego udziału operatora. 

Co znamienne, we wszystkich kategoriach za najlepsze uznane zostały produkty, które dzięki automatyzacji wybranego aspektu funkcjonowania magazynu pozwalają osiągać większą wydajność procesów lub umożliwiają radzenie sobie z bieżącymi lub antycypowanymi brakami kadrowymi. W naszej ocenie łatwo skalowalne rozwiązania automatyzacyjne to przyszłość optymalizacji w intralogistyce - mówi Paweł Włuka, dyrektor marketingu polskiego oddziały S...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy