Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

25 kwietnia 2018

Innowacja w intralogistyce

0 293
W tym roku 13–15 marca w Stuttgarcie odbyła się światowa premiera innowacyjnego robota myjąco-suszącego dedykowanego centrom dystrybucji i magazynom. Żółty Robo Wash & Dry powered by FANUC stał się gwiazdą wystawy.

Robot prezentowany na targach przyciągał ogromną uwagę, zarówno dzięki kompaktowym rozmiarom, jak i możliwościom zastosowania w trudnych dla człowieka warunkach dużej wilgotności podczas procesu mycia i suszenia kontenerów termoizolacyjnych. To była również kolejna udana prezentacja wózka ES Gear - AGV o ładowności do 2 t, a zaprojektowanego i wyprodukowanego przez polskich inżynierów z Europa Systems. Roboty oraz Automated Guided Vehicle już dawno istniały w środowiskach magazynowych i produkcyjnych, ale rozwój automatyzacji i manipulacji towarem zwiększa ich użyteczność i elastyczność. Ponieważ coraz więcej firm z USA patrzy na operacje reshoringu, muszą one zachować konkurencyjność względem chińskich firm, które inwestują także w zwiększoną automatyzację.

POLECAMY

Tym samym trend ten wkracza do Europy, co widoczne było w tegorocznej edycji targów LogiMAT.

LogiMAT 2018 był rekordowy: blisko 60 000 odwiedzających i ponad 1500 międzynarodowych wystawców z prawie 40 krajów, zajmujących 120 000 mkw. na dziewięciu halach powierzchni wystawienniczej. 

To doskonałe miejsce spotkań z profesjonalistami z branży i okazja do prezentacji innowacyjnych rozwiązań, ale i platforma do rozmów na temat długoterminowej wizji biznesowej w jutrzejszym świecie logistyki - mówi Marcin Marszałek, dyrektor sprzedaży w Europa Systems.

Dlatego jesteśmy tu obecni jako wystawca już od 13 lat i również dla nas była to bardzo udana wystawa.

Na spektakularnym stoisku „Innovations for Intralogistics” o powierzchni 70 mkw. Europa Systems zaprezentowała Robo Wash&Dry, swoje najnowsze rozwiązanie i wdrożenie - kolejnej generacji zrobotyzowany system myjąco-suszący oparty na technologii od FANUC Polska. Robot wdrożony w REWE zwiększy wydajność centrum dystrybucyjnego w obszarze zimnego łańcucha dostaw.

W ciągu trzech dni targowych zespół Europa System...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy