Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

28 listopada 2017

GEFCO uruchamia dedykowane połączenie kolejowe na nowym jedwabnym szlaku

0 196
GEFCO odebrało załadunek ze swojego pierwszego dedykowanego połączenia kolejowego z Chin do Francji. Pociąg przejechał 11 000 km i po mniej niż 3 tygodniach dotarł z chińskiego Wuhan do Dourges w północnej Francji.

Transport 12-metrowych kontenerów został zrealizowany dla firmy PSA.

POLECAMY

Podróż jedwabnym szlakiem

Pociąg typu block train wyjechał z Wuhan w Chinach dokładnie 3 listopada 2017 roku, a jego trasa przebiegała przez Kazachstan, Rosję i Białoruś. Na odcinku między Dostykiem (Kazachstan) a Brześciem (Białoruś), gdzie rozstaw szyn wynosi 1520 mm, transport obsługiwało konsorcjum firm kolejowych United Transport Company and Logistics Company (UTLC). Następnie pociąg przejechał przez Polskę i Niemcy, by ostatecznie 22 listopada dotrzeć do terminala we francuskim Dourges. Po odprawie celnej załadunek został dostarczony bezpośrednio do zakładu Française de Mécanique, spółki zależnej PSA, w Douvrin w północnej Francji.

Podróż trwająca mniej niż 3 tygodnie odbywała się wzdłuż korytarza handlowego jedwabnego szlaku biegnącego przez siedem państw, a pociąg pokonywał średnio 600 km dziennie. GEFCO i jego zespoły GEFCO Forwarding z Szanghaju, Moskwy i Paryża były odpowiedzialne za zarządzanie projektem i jego koordynację przy udziale swoich partnerów kolejowych w różnych kraj...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy