Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

18 grudnia 2017

GEFCO przejmuje hiszpańską firmę GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko

0 296
GEFCO ogłasza przejęcie hiszpańskiej firmy GLT specjalizującej się w usługach transportowych na trasie Europa-Maroko.

Akwizycja ma dla GEFCO strategiczną wartość, wzmacniając obecność spółki w regionie w momencie dynamicznego rozwoju wymiany handlowej w branży motoryzacyjnej, detalicznej i odzieżowej pomiędzy Europą a Marokiem. Umowa zawarta przez GLT i GEFCO wymaga zatwierdzenia przez odpowiednie organy regulacyjne.

POLECAMY

GLT - transport przez Cieśninę Gibraltarską

Korzyści płynące z fuzji są obiecujące. GLT to hiszpańska firma z ponad 20-letnim doświadczeniem posiadająca silną pozycją rynkową oraz opinię profesjonalnego operatora zapewniającego bezpieczne usługi transportowe przez Cieśninę Gibraltarską. Firma została założona w 1998 r. i od tego czasu zbudowała silne relacje z klientami z branży motoryzacyjnej oraz modowej. GLT jest wiodącym operatorem przejścia między Algeciras a Tangerem, zapewniając ponad 16 000 przepraw rocznie i wykorzystując 75 ciężarówek i 380 naczep. Firmę charakteryzują efektywna struktura operacyjna i model biznesowy z jednym oddziałem zarządzającym centralnie całą siecią, który jest zlokalizowany w gminie Oiartzun (w Kraju Basków w pobliżu miasta Irun), a także z centrami wysyłkowymi mieszczącymi się w Tangerze i Algeciras.

Potrzeba wsparcia logistycznego w gospodarce szybkiego wzrostu

Przez lata GEFCO zdobyło bogate doświadczenie w zarządzaniu połączeniami między Europą a krajami Maghrebu. Przejęcie GLT p...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy