Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

15 marca 2018

Ekspansja MLP Group w Niemczech wzrasta

0 330
MLP Group opublikowało skonsolidowane wyniki finansowe za 2017 rok. W tym okresie Grupa osiągnęła 100,3 mln zł przychodów oraz 47,3 mln zł zysku netto.

Na koniec minionego roku wartość aktywów netto wyniosła 726,7 mln zł, co oznacza wzrost o 7,5% w ujęciu r./r. Poza naszym krajem priorytetowy dla MLP Group staje się rynek niemiecki, na którym zamierza rozwijać park MLP Unna, a także planuje rozpoczęcie w tym roku dwóch-trzech nowych projektów.

POLECAMY

MLP Group, deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych, na koniec grudnia 2017 r. posiadał wartość aktywów na poziomie 1,36 mld zł oraz aktywów netto (kapitałów własnych) na poziomie 726,7 mln zł, czyli o 7,5% wyższym niż rok wcześniej. W 2017 roku Grupa wypracowała 47,3 mln zł zysku netto, przy przychodach na poziomie 100,3 mln zł. 

W ciągu minionego roku wartość nieruchomości inwestycyjnych wzrosła o 20% do 1,16 mld zł (277,3 mln euro). Największy wpływ na osiągniętą poprawę miało przejęcie parku MLP Unna na rynku niemieckim, zakup nieruchomości w Rumunii o powierzchni 18,8 hektara, zakończenie realizacji projektów i wydanie najemcom 85 tys. m2 nowych powierzchni oraz rozpoczęcie nowej inwestycji w parku MLP Gliwice. Dynamika byłaby jeszcze większa gdyby nie umocnienie się polskiej waluty o 5,7%, co miało wpływ na zmianę wartości nieruchomości inwestycyjnych przeliczonej z EUR na PLN.

W minionym roku MLP Group zwiększyło powierzchnię...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy