Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

16 sierpnia 2018

Dobre tempo rozwoju, wzrost przychodów

0 352
Firma ID Logistics podsumowała działalność w 2. kwartale 2018 roku. W tym okresie przychody firmy wzrosły o 8,3 proc. do poziomu 353 mln EUR.

Grupa ID Logistics podpisała nowe kontrakty i uruchomiła kolejne centra dystrybucyjne, tym samym umacniając swoją pozycję na rynku logistyki kontraktowej. W 1. półroczu 2018 roku przychody osiągnęły poziom 680,4 mln EUR i wzrosły o 6,1 proc.

POLECAMY

Grupa ID Logistics odnotowała dobre wyniki w każdym z 17 krajów, w których prowadzi swoją działalność.  Największą dynamikę wzrostu osiągnięto we Francji, na macierzystym rynku Grupy. Dzięki pozyskaniu nowych kontraktów w 2. kwartale przychody wyniosły 175,8 mln EUR i wzrosły o 10,3 proc, podczas gdy w 1. kwartale było to 3,1 proc. Z kolei przychody z działalności na rynkach międzynarodowych (poza Francją) zwiększyły się o 6,4 proc.* do 177,5 mln EUR, mimo niekorzystnych wpływów kursów walut szczególnie odczuwanych w Argentynie i Brazylii.  Dla porównania, w 1. kwartale przychody Grupy z działalności międzynarodowej wzrosły o 4,5 proc. 

Rozwój biznesu

ID Logistics konsekwentnie bierze udział w konkurencyjnych przetargach i zwiększa udziały na rynku logistyki kontraktowej w każdym z krajów, gdzie prowadzi działalność. W 2. kwartale br. Grupa ID Logistics podpisała wiele nowych kontraktów, rozszerzyła zakres współpracy z dotychczasowymi klientami i uruchomiła kolejne centra dystrybucyjne.  

We Francji Conforama powierzy ID Logistics zarządzanie nowym magazynem, który zostanie uruchomiony w Tournan en Brie w regionie paryskim. Obiekt o powierzc...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy