Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

18 października 2017

Dąbrowa Górnicza gotowa na nowe inwestycje

0 371
4. edycja konferencji Dąbrowa Górnicza, która odbyła się 12 października w Pałacu Kultury Zagłębia, potwierdziła silną pozycję miasta i regionu na krajowej mapie sektora Automotive oraz otwartość na przyjęcie nowych inwestorów.

Jesteśmy gotowi, czekamy na kolejne inwestycje - podkreślał Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej. 

POLECAMY

Dąbrowa Górnicza - miasto określane jako wschodnia brama Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii, położone na przecięciu najważniejszych szlaków komunikacyjnych, wyróżnia się doskonałą współpracą z instytucjami okołobiznesowymi, m.in. Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, która po raz trzeci z rzędu została wybrana najlepszą strefą ekonomiczną w Europie według rankingu fdi Global Free Zones of the Year 2017. 

Chcemy tworzyć najlepsze miejsca do inwestycji i wspólnie rozwijać region - zaznaczał Mateusz Rykała, wiceprezes zarządu KSSE. 

W dyskusji poświęconej branży motoryzacyjnej jako specjalizacji Zagłębia i Śląska uczestnicy zgodnie potwierdzili dynamiczny rozwój i możliwości inwestycyjne w sektorze. Polska Agencja Inwestycji i Handlu prowadzi obecnie 40 projektów z branży automotive.

Ten rok potwierdza silne wzrosty w tym sektorze i potrzebę wspólnego inwestowania a tereny inwestycyjne - komentował Krzysztof Senger, członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. 

Jest ogromne zainteresowanie automotive. Obecnie mamy zakontraktowane inwestycje na kwotę 1,5 miliarda złotych, z czego około 60% stanowią nakłady na branżę motoryzacyjną - powiedział Mateusz Rykała, wiceprezes zarządu KSSE.

Polska nie jest już tanim miejscem do inwestycji, ale najlepszym miejscem dla sektora automotive - zaznacza Yasukazu Hijikata, Prezes Zarządu NGK Ceramics Polska.

Co może zatem wpłynąć na zahamowanie dynamiki regionu?

Najbardziej obawiamy się braku stabilności prawnej. To jest jedyny mankament i inwestorzy podchodzą do niego bardzo ostrożnie - mówił Zbigniew Podraza, Prezydent Dąbrowy Górniczej. 

Czekamy na nowe uregulowania prawne dotyczące funkcjonowania stref ekonomicznych - dodał dodał Mateusz Rykała. 

Dużym a...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy